DHAKA - Bij een serie bomaanslagen op vier volzette bioscopen in Bangladesh zijn zaterdagavond achttien mensen om het leven gekomen en meer dan 200 gewond geraakt. Van de gewonden verkeren er twaalf in kritieke toestand.
De bommen waren verstopt in de projectieruimtes van de bioscopen en gingen af op het moment dat de filmzalen waren volgestroomd. De bioscopen trokken zaterdag extra veel mensen vanwege de viering van het suikerfeest -- het einde van de vastenmaand ramadan.
Van het grotendeels islamitische Bangladesh wordt beweerd dat het een toevluchtsoord is van het terreurnetwerk Al-Qaeda van Osama bin Laden. Het buurland India zegt zeker te weten dat terroristen Bangladesh als een veilige haven beschouwen.