Naar verluidt zouden de coalitie en de VN nu overwegen om andere kandidaten naarvoor te schuiven voor de post van overgangspresident van Irak, kandidaten die geen lid zijn van de Iraqi Governing Council. Al-Yaouar en Pachachi zijn wel lid van de bestuursraad.
Het zijn de VS en de speciale VN-gezant voor Irak, Lakhdar Brahimi, die uiteindelijk hun zegen moeten geven over de interimregering die Irak na de machtsoverdracht op 30 juni zal besturen. Naast een president, twee vice-presidenten en een premier -voor die laatste functie is de gematigde sjiiet Iyad Allawi naar voor geschoven- moeten 26 ministers worden aangesteld.
Er zou een stilzwijgend akkoord zijn om de post van president aan een soenniet toe te kennen, en de functie van vice-president aan respectievelijk een sjiiet en een koerd. Eerste minister van Irak moet een sjiiet worden, aldus het stilzwijgende akkoord tussen de verschillende Iraakse bevolkingsgroepen.