SEMMERING - De Oostenrijkse Kathrin Zettel heeft donderdag in Semmering de reuzenslalom voor de Wereldbeker alpineskiën gewonnen. Ze gaat in de uitslag haar landgenotes Nicole Hosp en Marlies Schild vooraf.

Voor de 20-jarige Zettel is dit haar tweede WB-zege. Op 25 november was ze ook al de beste op de reuzenslalom in het Amerikaanse Aspen.

De Oostenrijkse verstevigt haar leidersplaats in het WB-klassement reuzenslalom.

Uitslag
1. Kathrin Zettel (Oos) 2:09.50 (1:04.25 + 1:05.25)
2. Nicole Hosp (Oos) 2:09.60 (1:04.35 + 1:05.25)
3. Marlies Schild (Oos) 2:09.66 (1:04.04 + 1:05.62)
4. Julia Mancuso (VSt) 2:09.82 (1:04.90 + 1:04.92)
5. Michaela Kirchgasser (Oos) 2:10.27 (1:04.94 + 1:05.33)
6. Anja Pärson (Zwe) 2:10.47 (1:05.31 + 1:05.16)
7. Denise Karbon (Ita) 2:11.55 (1:05.50 + 1:06.05)
8. Ingrid Jacquemod (Fra) 2:11.79 (1:05.79 + 1:06.00)
9. Tanja Poutiainen (Fin) 2:11.90 (1:06.54 + 1:05.36)
10. Anna Ottosson (Zwe) 2:12.01 (1:06.06 + 1:05.95)
. Karen Putzer (Ita) 2:12.01 (1:05.91 + 1:06.10)
12. Manuela Moelgg (Ita) 2:12.06 (1:05.54 + 1:06.52)
13. Tina Maze (Slo) 2:12.34 (1:05,95 + 1:06.39)
. Tina Weirather (Lie) 2:12.34 (1:07.25 + 1:05.09)
15. Maria Pietilä-Holmner (Zwe) 2:12.56 (1:06.80 + 1:05.76)
16. Kathrin Hölzl (Dui) 2:12,63 (1:06,51 + 1:06.12)
17. Aurelie Santon (Fra) 2:12.66 (1:07.40 + 1:05.26)
18. Mateja Robnik (Slo) 2:12.67 (1:06,59 + 1:06.08)
. Olivia Bertrand (Fra) 2:12.67 (1:06.52 + 1:06.15)
20. Elisabeth Görgl (Oos) 2:12.83 (1:06.75 + 1:06.08)
21. Chemmy Alcott (GBr) 2:12.93 (1:07.10 + 1:05.83)
22. Fabienne Suter (Zwi) 2:13.08 (1:07.47 + 1:05.61)
23. Veronika Zuzulova (Slk) 2:13.17 (1:07.22 + 1:05.95)
24. Ana Drev (Slo) 2:13.23 (1:06.32 + 1:06.91)
25. Jessica Lindell-Vikarby (Zwe) 2:13.37 (1:06.83 + 1:06.54)
26. Marion Bertrand (Fra) 2:13.40 (1:06.78 + 1:06.62)
27. Daniela Zeiser (Oos) 2:13.44 (1:07.50 + 1:05.94)
28. Carolina Ruiz-Castillo (Spa) 2:13.50 (1:07.59 + 1:05.91)
29. Genevieve Simard (Can) 2:14.15 (1:06.29 + 1:07.86)
30. Jessica C. Kelley (VSt) 2:14.22 (1:07.59 + 1:06.63)

Belangrijkste opgaves (1e manche):
Alexandra Meissnitzer (Oos), Andrea Fischbacher (Oos), Renate Götschl (Oos), Silvia Berger (Oos), Anna Fenninger (Oos), Fränzi Aufdenblatten (Zwi), Nicole Gius (Ita), Lindsey Kildow (VSt).