Op 12 september zou een middelbare moslimschool 'Avicenna' de deuren openen in Sint-Jans-Molenbeek. De school diende in ieder geval geen erkenningsaanvraag in dat zou betekenen dat ze ook geen subsidies krijgt.
Het is moeilijk om aan informatie over de school te geraken. Ook bij het gemeentebestuur van Sint-Jans-Molenbeek blijkt niet op de hoogte te zijn.
In een ruimte aan de moskee van Sint-Jans-Molenbeek hangt een affiche met meer gegevens voor wie zich wil inschrijven. Het zou de bedoeling zijn leerlingen voor de bereiden op de Centrale Examencommissie, beter bekend als de 'middenjury'.
Een 'woordvoerster' van de school zei vanmorgen op de VRT-radio dat er weinig verschil zou zijn met een gewone school. De leerlingen zouden wel twee uur per week les krijgen over de islamitische cultuur.
Omdat de school geen geld van de overheid ontvangt, zou het inschrijvingsgeld 1.800 euro per kind bedragen. Die som zou betaald worden door de ouders en de moslimgemeenschap samen.
Dit schooljaar zou de school twee klassen inrichten in het eerste jaar middelbaar onderwijs.