FRANKFURT _ De Europese Centrale Bank (ECB) ontkent dat er problemen zijn bij de productie van eurobankbiljetten. De Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung bracht gisteren het nieuws dat er technische problemen zouden zijn bij de productie van de 14,5 miljard coupures die begin volgend jaar klaar moeten zijn.
Volgens de krant zijn er problemen om de kwaliteit van de bankbiljetten hoog te houden. Daarnaast zouden er vertragingen zijn in het productieschema. Volgens de ECB is er echter niets aan de hand. De productie ligt op schema en er zijn volgens de bank genoeg eurobiljetten in voorraad.

Vorig jaar kwam het Duitse bedrijf Giesecke & Devrient in opspraak. De onderneming drukte vele miljoenen bankbiljetten van 100 euro voor de Duitse markt die niet de vereiste veiligheidskenmerken droegen.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in