ZAGREB - De Fransen Isabelle Delobel en Olivier Schoenfelder bleven donderdag in het Kroatische Zagreb aan de leiding in het Europees kampioenschap kunstschaatsen. De titelverdedigers waren de besten in de originele dans (folklore), nadat ze woensdag ook al na de opgelegde dans op de eerste plaats eindigden.
Met een totaal van 103,97 punten gaan Delobel en Schoenfelder twee Russische paren voor. Oksana Domnina en Maxim Shabalin zitten de Fransen met 102,15 punten op de hielen. Jana Khokhlova en Sergei Novitski zijn met 97,40 punten derde.

De eerste 24 dansen vrijdag de vrije kür.

Opgelegde dans:

1. Isabelle Delobel - Olivier Schoenfelder (Fra) 41,25 ptn
2. Oksana Domnina - Maxim Shabalin (Rus) 40,25
3. Jana Khokhlova - Sergei Novitski (Rus) 37,37
4. Federica Faiella - Massimo Scali (Ita) 36,87
5. Nathalie Péchalat - Fabian Bourzat (Fra) 34,58
6. Sinead Kerr - John Kerr (GBr) 33,55
7. Alexandra Zaretski - Roman Zarestski (Isr) 33,12
8. Kristin Fraser - Igor Lukanin (Aze) 33,02
9. Anna Zadorozhniuk - Sergei Verbillo (Oek) 31,28
10. Anna Cappellini - Luca Lanotte (Ita) 30,97
11. Pernelle Carron - Mathieu Jost (Fra) 30,15
12. Ekaterina RUbleva - Ivan Shefer (Rus) 29,18
13. Alla Beknazarova - Vladimir Zuev (Oek) 28,90
14. Katherine Copely - Deividas Stagniunas (Lit) 28,81
15. Barbora Silna - Dmitri Matsjuk (Oos) 26,44
16. Christina Beier - William Beier (Dui) 25,97
17. Anastasia Grebenkina - Vazgen Azrojan (Arm) 25,41
18. Kamila Hajkova - David Vincour (Tsj) 24,88
19. Phillipa Towler-Green - Phillip Poole (GBr) 24,27
20. Joanna Budner - Jan Moscicki (Pol) 22,47
21. Leonie Krail - Oscar Peter (Zwi) 21,50
22. Krisztina Barta - Adam Toth (Hon) 21,17
23. Ksenia Shmirina - Egor Maistrov (WRu) 20,25
24. Ina Demireva - Juri Kurakin (Bul) 17,31
25. Kristina Kiudmaa - Aleksei Trohlev (Est) 15,26
26. Nadine Ahmed - Bruce Porter (Aze) 15,15

Originele dans:

1. Isabelle Delobel - Olivier Schoenfelder (Fra) 62,72 ptn
2. Oksana Domnina - Maxim Shabalin (Rus) 61,90
3. Jana Khokhlova - Sergei Novitski (Rus) 60,03
4. Federica Faiella - Massimo Scali (Ita) 58,79
5. Sinead Kerr - John Kerr (GBr) 58,54
6. Nathalie Péchalat - Fabian Bourzat (Fra) 56,97
7. Anna Cappellini - Luca Lanotte (Ita) 54,04
8. Pernelle Carron - Mathieu Jost (Fra) 53,52
9. Alexandra Zaretski - Roman Zarestski (Isr) 53,31
10. Kristin Fraser - Igor Lukanin (Aze) 52,07
11. Katherine Copely - Deividas Stagniunas (Lit) 51,29
12. Anna Zadorozhniuk - Sergei Verbillo (Oek) 50,86
13. Ekaterina Rubleva - Ivan Shefer (Rus) 49,69
14. Alla Beknazarova - Vladimir Zuev (Oek) 47,92
15. Christina Beier - William Beier (Dui) 47,10
16. Kamila Hajkova - David Vincour (Tsj) 45,92
17. Barbora Silna - Dmitri Matsjuk (Oos) 44,79
18. Phillipa Towler-Green - Phillip Poole (GBr) 42,80
19. Joanna Budner - Jan Moscicki (Pol) 42,30
20. Krisztina Barta - Adam Toth (Hon) 40,41
21. Leonie Krail - Oscar Peter (Zwi) 40,13
22. Ksenia Shmirina - Egor Maistrov (WRu) 35,36
23. Ina Demireva - Juri Kurakin (Bul) 34,60
24. Kristina Kiudmaa - Aleksei Trohlev (Est) 32,08
25. Nadine Ahmed - Bruce Porter (Aze) 27,74
. Anastasia Grebenkina - Vazgen Azrojan (Arm) forfait

Stand:

1. Isabelle Delobel - Olivier Schoenfelder (Fra) 103,97 ptn
2. Oksana Domnina - Maxim Shabalin (Rus) 102,15
3. Jana Khokhlova - Sergei Novitski (Rus) 97,40
4. Federica Faiella - Massimo Scali (Ita) 95,66
5. Sinead Kerr - John Kerr (GBr) 92,09
6. Nathalie Péchalat - Fabian Bourzat (Fra) 91,55
7. Alexandra Zaretski - Roman Zarestski (Isr) 86,43
8. Kristin Fraser - Igor Lukanin (Aze) 85,09
9. Anna Cappellini - Luca Lanotte (Ita) 85,04
10. Pernelle Carron - Mathieu Jost (Fra) 83,67
11. Anna Zadorozhniuk - Sergei Verbillo (Oek) 82,14
12. Katherine Copely - Deividas Stagniunas (Lit) 80,10
13. Ekaterina Rubleva - Ivan Shefer (Rus) 78,87
14. Alla Beknazarova - Vladimir Zuev (Oek) 76,82
15. Christina Beier - William Beier (Dui) 73,07
16. Barbora Silna - Dmitri Matsjuk (Oos) 71,23
17. Kamila Hajkova - David Vincour (Tsj) 70,80
18. Phillipa Towler-Green - Phillip Poole (GBr) 67,07
19. Joanna Budner - Jan Moscicki (Pol) 64,77
20. Leonie Krail - Oscar Peter (Zwi) 61,63
21. Krisztina Barta - Adam Toth (Hon) 61,58
22. Ksenia Shmirina - Egor Maistrov (WRu) 55,61
23. Ina Demireva - Juri Kurakin (Bul) 51,91
24. Kristina Kiudmaa - Aleksei Trohlev (Est) 47,34
25. Nadine Ahmed - Bruce Porter (Aze) 42,89
. Anastasia Grebenkina - Vazgen Azrojan (Arm) forfait