cosmetica
Luxeconcern Kering ontvouwt parfumplan
afp
Het Franse luxeconcern Kering, het moederbedrijf van onder meer Gucci en Yves Saint Laurent, zal een schoonheidsdivisie oprichten om eigen cosmetica en parfums te ontwikkelen.
Via Gucci en Saint-Laurent heeft Kering al wel twee bekende merken die ook parfums en cosmetica maken, maar het heeft geen controle op de verkoop ervan. Voor de cosmetica is die immers voor een lange termijn in handen gegeven van het Amerikaanse concern Coty en het Franse L’Oréal. Kering-topman François-Henri Pinault steekt niet onder stoelen of banken dat hij niet zo tevreden is over de verkoopsresultaten van Coty. De verkooprechten terugkrijgen zou Kering meerdere honderden miljoenen euro’s kosten.
Het verklaart wellicht waarom Kering nu opteert om nieuwe parfum- en cosmeticamerken uit de grond te stampen om die ook zelf te verkopen. Voor de eigen cosmetica en parfums heeft Kering nog wel enkele merknamen in huis die vertrouwd klinken in de wereld van mode en luxewaren. Het gaat onder meer om handtassenmerk Bottega Veneta, designerlabel Alexander McQueen en het uit de gratie geraakte luxelabel Balenciaga.
Om dat allemaal in goede banen te leiden, haalde Kering een voormalig directeur binnen van de concurrerende groep Estée Lauder, die voor L’Oréal en Chanel Parfums Beauté heeft gewerkt. (belga)