Bulgaarse president Radev herverkozen
  Foto:  EPA-EFE

Uittredend president Roumen Radev heeft volgens de exitpolls de twee ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen in Bulgarije. Dat schrijven internationaal persagentschap Reuters en Belgisch persagentschap Belga. Radev haalde het met een ruime marge.

De zege was algemeen verwacht. Radev kreeg volgens de exitpoll van drie peilbureaus 63 tot 65 procent van de stemmen. Hij haalde het van Anastas Gerdzhikov, eveneens een onafhankelijke. De president heeft in Bulgarije eerder een ceremoniële rol als staatshoofd en opperbevelhebber van het leger.

De zege geldt als een steun voor de anticorruptiebeweging in het land. Vorig weekend viel de eerste ronde immers samen met de parlementsverkiezingen. De nieuwe anticorruptiepartij ‘Wij gaan door met de verandering’ (PP) won die stembusgang met meer dan een kwart van de stemmen. Die formatie poogt intussen een regering op de been te brengen en de politieke crisis in de EU-lidstaat te beëindigen. De Bulgaren moesten voor de derde maal dit jaar stemmen voor het parlement omdat niemand een regering kon vormen.

U wil onze betalende artikels lezen maar nog geen abonnement nemen? Meld u aan en proef gratis van  plus-artikels.

Lees gratis ›

Geen betaalgegevens nodig