camera closecorrect Verwijs ds2 facebook nextprevshare twitter video

Voetbal

Club Brugge moet nu al steunen op Dost

Club Brugge is steviger leider na een zege tegen STVV waarin het twee gezichten liet zien. Een waarin het dartelde met Bas Dost en een waarin het in zijn fouten van 2020 herviel.

maandag 11 januari 2021 om 3.25 uur

Bas Dost vierde zijn debuut met een doelpunt. Yorick Jansens/belga

Dertien minuten. Zo lang duurde het voor Bas Dost zijn visitekaartje afleverde bij Club Brugge. De 31-jarige Nederlander had letterlijk nog geen bal geraakt toen hij een voorzet van Charles De Ketelaere kon afwerken. In één actie zat alles wat Club de voorbije achttien maanden gemist heeft.

Zo traag sommige van Clubs rivalen het voorbije weekend hadden geacteerd, zo gretig voetbalde de landskampioen. De aanvallers lieten de bal snel van voet naar voet gaan en leken elkaar de loef te willen afsteken om hun nieuwe topspits te bedienen. Na De Ketelaere pakte Noa Lang uit met een prima voorzet, Dost kwam centimeters te kort om de 0–2 in doel te koppen.

Hans Vanaken zat zijn eerste van drie schorsingsdagen uit, maar werd op geen enkel moment gemist in de eerste helft. De positie van de Limburger paste Charles De Ketelaere als een handschoen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en strooide met passes. Aan de linkerkant combineerde hij met een vinnige Noa Lang, op rechts probeerde hij de snelheid van Krépin Diatta te benutten.

Zachte aanloop

De invloed van Bas Dost bleek ook uit het tweede doelpunt. Zij het onrechtstreeks. Diatta zette een één-twee op met Mata, ging langs de achterlijn voorbij Cacace en legde terug tot bij Noa Lang, die kon scoren. Bas Dost had zowat de hele STVV-verdediging naar zich toe gezogen.

Zo traag sommige van Clubs rivalen het voorbije weekend hadden geacteerd, zo gretig voetbalde de landskampioen

Aan de rust moest STVV-trainer Peter Maes tobben hoe hij terug in de match kon komen. Hij opteerde voor de power van Mory Konate en Duckens Nazon. Club-trainer Philippe Clement koos ervoor Bas Dost een zachte aanloop in de Belgische competitie te gunnen. David Okereke was zijn vervanger in de spits. Met Okereke hoopte Clement nog een derde doelpunt op de counter te maken, maar de Club-trainer kon alleen maar vaststellen dat de Nigeriaan niet in stelling werd gebracht. Erger: doordat de druk naar voren ontbrak kwamen de Kanaries steeds beter in de wedstrijd. De wissels van Peter Maes bleken performanter.

Ommekeer

Dankzij De Ridder, die eigenlijk rood had moeten krijgen, kon STVV de aansluitingstreffer maken. Na een corner vond de aanvoerder Jonathan Buatu die Mignolet klopte met het hoofd. 1-2 en STVV was helemaal terug in de wedstrijd.

Even later stond het bijna 2-2 toen Diatta de bal inleverde en Nazon alleen voor Mignolet verscheen. De 26-jarige Haitiaan trof de paal. Erger was dat Club niet kon reageren. Uiteindelijk moest Clement De Ketelaere opnieuw als diepe spits uitspelen om de meubelen te redden. Alsof de hele heenronde van dit seizoen nog eens herhaald werd in vijfenveertig minuten.

De grootste kans was nog voor Sint-Truiden. Suzuki liep Brandon Mechele er af en vond Chris Durkin in de zestien. Simon Mignolet liet op zijn geboortegrond zijn klasse zien. Hij maakte zich breed en stopte de bal met de voeten. Een redding die drie punten opleverde.

In het slot kreeg Duckens Nazon nog een rode kaart omdat hij zich liet gelden tegen Odilon Kossounou. De fase gebeurde weg van de bal en geen enkele tv-camera registreerde het. De STVV-spits zal dus louter op basis van het scheidsrechtersverslag worden beoordeeld.

STVV - Club Brugge1–213’ Dost 0–1, 35’ Lang 0–2, 55’ Buatu 1–2

JUPILER PRO LEAGUE

30STE SPEELDAG

Zaterdag 9 januari

Zulte Waregem - Moeskroen1-0

Cercle Brugge - Eupen1-2

KV Kortrijk - KRC Genk2-1

KV Oostende - Charleroi3-2

Zondag 10 januari

KV Mechelen - Antwerp3-0

Beerschot - AA Gent1-1

OHL - Anderlecht1-0

STVV - Club Brugge1-2

Maandag 11 januari

20.45 Standard - W.-Beveren

Stand

1Club Brugge201343401342
2KRC Genk201145432538
3Charleroi201073322533
4OHL20965353132
5Anderlecht20848302332
6Antwerp20974333031
7Beerschot19982404129
8KV Kortrijk20875262829
9KV Oostende19874272428
10Zulte Waregem20893273427
11AA Gent208102292826
12Standard19667222125
13KV Mechelen20695313623
14Eupen19568233223
15STVV205105243320
16W.-Beveren195104253919
17Cercle Brugge196130263518
18Moeskroen204115163117

Volgende speeldag

Dinsdag 12 januari

20.45 KV Oostende - Eupen

Woensdag 13 januari

18.30 Beerschot - Cercle Brugge

Vrijdag 15 januari

20.45 Eupen - Anderlecht

Zaterdag 16 januari

16.15 KV Oostende - KV Kortrijk

18.30 W.-Beveren - Zulte Waregem

18.30 Moeskroen - KRC Genk

20.45 Charleroi - KV Mechelen

Zondag 17 januari

13.30 AA Gent - Antwerp

16.00 Cercle Brugge - Standard

18.15 Beerschot - Club Brugge

20.45 STVV - OHL

Binnenland
  1. Coronablog | Helft personeel en gevangenen Namen besmet - Lockdownfeest in Brugs hotel
  2. Eerste headliner zegt af voor Rock Werchter
  3. ‘Pfizer-vaccin doet kans op besmetting met driekwart dalen’
  4. Bijna één op tien wagens geflitst tijdens grote controleactie in Oost-Vlaanderen
  5. Spoorarbeider overleden na aanrijding door trein
  6. Uit de hand gelopen studentendoop bij UC Louvain komt voor rechter
  7. Knokke-Heist wil geen nieuwe tweedeverblijvers meer
  8. Sluikstorters riskeren hogere GAS-boete
  9. Video De bossen, de venen, de zee: hoe ze ons van CO2 afhelpen
  10. Zon breekt door na optrekken ochtendgrijs
  11. Foto Cartoon van de dag - februari 2021
  12. Aantal ziekenhuisopnames op hoogste peil sinds kerstvakantie
  13. Analyse | En toen moest het Overlegcomité plots alle hoop weer de kop indrukken
  14. Vandenbroucke: ‘Geen loze beloftes, hopelijk versnelling vaccinaties’
  15. Experten en zorgsector opgelucht, maar ook ongerust: ‘Blijven cijfers stijgen, dan moeten we misschien verstrengen’
  16. Rechter schiet Vlaams stikstofbeleid aan flarden
  17. ‘Privacywetgeving verhindert snelle en effectieve vaccinatiecampagne’
  18. Coronavaccin AstraZeneca geschikt voor zwangere vrouwen en risicopatiënten
  19. Video Geen nieuwe versoepelingen: ‘Cijfers te verontrustend’
  20. Overzicht | Deze coronamaatregelen gelden vanaf 1 maart

De podcasts van De Standaard