Dit zijn de genomineerden voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar
Foto: BELGA

Op vrijdag 18 december zal Sportspress.be (de Belgische Beroepsbond van Sportjournalisten) in Schelle (Antwerpen) bekendmaken wie is verkozen tot “Sportman”, “Sportvrouw”, “Belofte”, “Ploeg”, “Coach” en “Paralympiër” van het Jaar.

De laureaten komen uit onderstaande alfabetische lijst genomineerden waaruit de stemgerechtigden kunnen kiezen. De longlists, die door Sportspress.be werden samengesteld op advies van specialisten, zijn niet limitatief. Stemgerechtigden die een naam willen toevoegen, kunnen hiervoor een wildcard gebruiken. Deadline is maandagmiddag 14 december (12u00). Diezelfde namiddag wordt de top drie per categorie bekendgemaakt.

De stemgerechtigden zijn beroepsjournalisten aangesloten bij Sportspress.be en gewezen winnaars van de trofee Sportman en Sportvrouw van het jaar die niet langer actief zijn.

Sportman van het Jaar:

Bashir Abdi (atletiek), Bart Aernouts (triatlon), Luca Brecel (snooker), Ben Broeders (atletiek), Matthias Casse (judo), Victor Campenaerts (wielrennen), Nicolas Collin (muurklimmen), Kevin De Bruyne (voetbal), Remco Evenepoel (wielrennen), Jelle Geens (triatlon), Jago Geerts (motorcross), Alexander Hendrickx (hockey), Romelu Lukaku (voetbal), Armand Marchant (ski), Dries Mertens (voetbal), Thierry Neuville (autosport rally), Bart Swings (snelschaatsen), Youri Tielemans (voetbal), Wout van Aert (wielrennen, veldrijden), Arthur Van Doren (hockey), Vincent Vanasch (hockey), Jorre Verstraeten (judo), Tim Wellens (wielrennen), Axel Witsel (voetbal), Sam Van Rossom (basketbal)

Sportvrouw van het Jaar:

Julie Allemand (basketbal), Maxime Blieck (breakdance), Chloé Caulier (muurklimmen), Jolien D’hoore (wielrennen), Valentine Dumont (zwemmen), Manon De Roey (golf), Loena Hendrickx (kunstschaatsen), Lotte Kopecky (wielrennen), Emma Meesseman (basketbal), Elise Mertens (tennis), Kim Meylemans (skeleton), Rani Rosius (atletiek), Nafi Thiam (atletiek), Charline Van Snick (judo)

Belofte van het Jaar:

Katrijn De Clercq (wielrennen), Charles De Ketelaere (voetbal), Laurens De Vos (tafeltennis), Jérémy Doku (voetbal), Olav Kosolosky (tafeltennis), Maxuella Lisowa (basketbal), Gilles Magnus (autosport), Grégoire Munster (autosport), Thibau Nys (veldrijden), Evy Poppe (snowboard), Anke Steeno (ijshockey), Marith Vanhove (wielrennen), Ilan Van Wilder (wielrennen)

Ploeg van het Jaar:

Belgian Cats (basketbal), Red Lions (hockey), Red Flames (voetbal), Colpaert-Vyvey (roeien), Brys-Van Zandweghe (roeien), Fed Cup-ploeg vrouwen (tennis), Rode Duivels (voetbal), nationale ploeg mannen WK op de weg (wielrennen), Deceuninck-Quick Step (wielrennen)

Coach van het Jaar:

Philippe Clement (voetbal), Wim Fissette (tennis), Vital Heynen (volleybal), Ivan Leko (voetbal), Roberto Martinez (voetbal), Philip Mestdagh (basketbal), Rik Verbrugghe (wielrennen)

Paralympiër van het Jaar:

Peter Genyn (atletiek), Joachim Gérard (rolstoeltennis), Roger Habsch (atletiek), Griet Hoet & Anneleen Monsieur (para-wielrennen), Ewoud Vromant (para-wielrennen)