Temblores
Verlos ons, heer.


Terwijl een aardbeving het porselein doet trillen, stort het fundament onder een gezin in. Het schokkende nieuws: Pablo heeft ontdekt dat hij homo is. Dit is Guatemala, waar homoseksualiteit genoeg reden is om iemand te ontslaan en waar kerken behandelingen aanbieden om ervan te genezen. Regisseur Jayro Bustamante heeft niet alleen een fascinerend onderwerp te pakken, hij behandelt het met zwierige stijl.
Een interview met regisseur Jayro Bustamante en de recensie >
Us
Spiegelpaleis gaat evil.


Niemand die ooit dacht dat de regisseur van ‘Get out’ een onehitwonder was. Met ‘Us’ bevestigt Jordan Peele zijn status als stijlvol horrorfilmer, die even veel doet lachen als huiveren als nadenken. Na een uurtje heeft ‘Us’ al genoeg waanzinnige dingen getoond om al met een aftiteling te komen. Maar dan moet het pas echt beginnen. Je zal nooit meer op dezelfde manier luisteren naar ‘I got 5 on it’.
At eternity’s gate
Vincent Van Gogh.


Er is geen stoppen aan Willem Dafoe als Vincent van Gogh, de schilder wiens talent een zegen en een vloek was. Zijn omgeving zag vooral een zonderling. Een biopic zo intens dat je de verf haast kunt ruiken.