Belgische delegatie is ambitieus voor EK atletiek indoor ondanks tumultueuze voorbereiding
Foto: BELGA

Van vrijdag tot zondag vinden in het Schotse Glasgow de 35e Europese indoorkampioenschappen atletiek plaats. Ook in 1990 ging het EK indoor al eens in Glasgow door. Dit jaar komen zeven Belgen individueel in actie, ook de aflossingsploeg van zowel de mannen als de vrouwen is actief op de 4x400 meter.

De laatste rechte lijn verliep voor de Belgische atleten niet optimaal. Een sponsorconventie die ze moesten ondertekenen van de Belgische atletiekbond, deed veel stof opwaaien. Niemand tekende. Uiteindelijk gingen alle atleten akkoord met een gewijzigde tekst.

Hordeloopster Eline Berings meldde zich dinsdag af met een scheur in de meniscus, maar er blijven nog voldoende landgenoten over met kansen op een hoge notering of zelfs een medaille. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de Belgian Tornados bij de mannen en de Belgian Cheetahs bij de vrouwen op de 4x400 meter. Kevin, Jonathan en Dylan Borlée, Julien Watrin en reserve Asamti Badji zijn een absolute medaillekandidaat en outsider voor goud net achter topfavoriet en wereldrecordhouder Polen.

Camille Laus, Cynthia Bolingo, Hanne Claes, Margo Van Puyvelde en reserve Paulien Couckuyt kunnen in een superdag voor brons meedoen bij de vrouwen. Bolingo loopt ook individueel en mikt op de halve finales op de 400 meter.

Een andere grote medaillekandidaat is Thomas Van der Plaetsen in de zevenkamp. Hij bezit de beste wereldjaarprestatie en is dus vanzelfsprekend ook nummer één op de Europese ranking. Zijn voornaamste concurrent voor goud wordt de Rus Ilya Shkurenyov. Ook in de vrouwelijke meerkamp, de vijfkamp, mag België hoog mikken. Hanne Maudens ambieert top vijf en dan is het podium nooit veraf.

Claire Orcel (hoogspringen), Renée Eykens (800m), Ismael Debjani (1.500m) en Robin Hendrix (3.000m) behoren niet tot de medaillekandidaten. Een finaleplaats zou in hun geval al een groot succes zijn.

Het programma:

- Vrijdag 1 -

. Ochtendsessie

11u03 Verspringen (m) Kwalificaties

11u05 Vijfkamp (v) - 60m horden Onderdeel 1 van 5 (Hanne Maudens)

11u20 400m (m) Eerste ronde

11u45 Vijfkamp (v) - Hoogspringen Onderdeel 2 van 5 (Hanne Maudens)

12u10 800m (v) Eerste ronde (Renée Eykens)

12u30 Kogelstoten (m) Kwalificaties

12u55 1.500m (m) Eerste ronde (Ismaël Debjani)

13u00 Hinkstapspringen (v) Kwalificaties

13u30 3.000m (m) Eerste ronde (Robin Hendrix)

13u30 Hoogspringen (m) Kwalificaties

14u00 400m (v) Eerste ronde (Cynthia Bolingo)

14u15 Vijfkamp - Kogelstoten (v) Onderdeel 3 van 5 (Hanne Maudens)

. Avondsessie

20u00 Polsstokspringen (m) Kwalificaties

20u02 Kogelstoten (v) Kwalificaties

20u04 Vijfkamp (v) - Verspringen Onderdeel 4 van 5 (Hanne Maudens)

20u06 Hoogspringen (v) Kwalificaties (Claire Orcel)

20u10 1.500m (v) Eerste ronde

20u48 800m (m) Eerste ronde

21u25 Hinkstapspringen (m) Kwalificaties

21u35 Kogelstoten (m) Finale

21u36 400m (v) Halve finales (Cynthia Bolingo?)

21u55 400m (m) Halve finales

22u15 Vijfkamp (v) - 800m Onderdeel 5 van 5 (Hanne Maudens)

22u40 3.000m (v) Finale

- Zaterdag 2 -

. Ochtendsessie

11u00 Verspringen (v) Kwalificaties

11u03 Polsstokspringen (v) Kwalificaties

11u10 Zevenkamp (m) - 60m Onderdeel 1 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

11u30 60m (m) Eerste ronde

12u13 60m (v) Eerste ronde

12u57 60m horden (m) Eerste ronde

13u05 Heptahtlon (m) - Verspringen Onderdeel 2 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

13u31 60m horden (v) Eerste ronde

. Avondsessie

19u00 Hoogspringen (m) Finale

19u02 Zevenkamp (m) - Kogelstoten Onderdeel 3 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

19u06 800m (v) Halve finales (Renée Eykens?)

19u10 Polsstokspringen (m) Finale

19u25 800m (m) Halve finales

19u50 60m (v) Halve finales

20u20 60m (m) Halve finales

20u47 3.000m (m) Finale (Robin Hendrix?)

20u50 Zevenkamp (m) - Hoogspringen Onderdeel 4 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

21u10 400m (v) Finale (Cynthia Bolingo?)

21u22 400m (m) Finale

21u35 60m (v) Finale

21u50 60m (m) Finale

- Zondag 3 -

. Ochtendsessie

11u00 Hinkstapspringen (v) Finale

11u06 Zevenkamp (m) - 60m Onderdeel 5 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

12u05 60m horden (m) Halve finales

12u15 Zevenkamp (m) - Polsstokspringen Onderdeel 6 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

12u35 60m horden (v) Halve finales

12u35 Verspringen (m) Finale

13u20 Kogelstoten (v) Finale

. Avondsessie

19u00 Verspringen (v) Finale

19u05 Polsstokspringen (v) Finale

19u10 60m horden (m) Finale

19u25 60m horden (v) Finale

19u57 800m (m) Finale

20u15 Hoogspringen (v) Finale (Claire Orcel?)

20u18 800m (v) Finale (Renée Eykens?)

20u35 Hinkstapspringen (m) Finale

20u37 Zevenkamp (m) - 1.000m Onderdeel 7 van 7 (Thomas Van der Plaetsen)

21u01 1.500m (m) Finale (Ismaël Debjani?)

21u12 1.500m (v) Finale

21u25 4x400m (m) Finale (Belgian Tornados, Asamti Badji, Dylan Borlée, Jonathan Borlée, Kevin Borlée, Julien Watrin)

21u40 4x400m (v) Finale (Cynthia Bolingo, Hanne Claes, Paulien Couckuyt, Camille Laus, Margo Van Puyvelde).

De selectie:

* MANNEN *

ASAMTI BADJI

------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u25 (Belgische tijd)

Geboren op 23/03/1995 (23 jaar)

Club: RESC

Trainer: Michel Zimmerman

PB en SB: 47.84 (in Gent, 17 februari)

DYLAN BORLEE

------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u25 (Belgische tijd)

Geboren op 20/09/1992 (26 jaar)

Club: RCB

Trainer: Jacques Borlée

PB: 46.25 (in Prague, 7 maart 2015)

SB: 47.58 (in Liévin, 10 februari)

Internationaal palmares:

- 1e op de 4x400m op EK in Berlijn in 2018

- 3e op de 4x400m op WK indoor in Birmingham 2018

- 4e op de 4x400m op WK in Londen 2017

- 10e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2017

- 2e op de 4x400m op EK indoor in Belgrado 2017

- 4e op de 4x400m op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 1e op de 4x400m op EK in Amsterdam 2016

- 6e op de 4x400m op WK indoor in Portland 2016

- 3e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2015

- 5e op de 4x400m op WK in Peking 2015 (gelopen in reeksen)

- 1e op de 4x400m op EK indoor in Praag 2015

- 2e op de 400m op EK indoor in Praag 2015

- 5e op de 4x400m op WK in Moskou 2013

JONATHAN BORLEE

------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u25 (Belgische tijd)

Geboren op 22/02/1988 (31 jaar)

Club: RCB

Trainer: Jacques Borlée

PB: 46.48 (in Menz, 25 februari 2015)

SB: -

Internationaal palmares:

- 1e op de 4x400m op EK in Berlijn in 2018

- 3e op de 400m op EK in Berlijn in 2018

- 3e op de 4x400m op WK indoor in Birmingham 2018

- 10e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2017

- 4e op de 4x400m op WK in Londen 2017

- 16e op de 400m op WK in Londen 2017

- 2e op de 4x400m op EK indoor in Belgrado 2017

- 4e op de 4x400m op Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 32e op de 400m op Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 1e op de 4x400m op EK in Amsterdam 2016

- 27e op de 400m op EK in Amsterdam 2016

- 6e op de 4x400m op WK indoor in Portland 2016

- 5e op de 4x400m op WK in Peking 2015

- 14e op de 400m op WK in Peking 2015

- 3e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2015

- 1e op de 4x400m op EK indoor in Praag 2015

- Finalist (forfait wegens blessure) op de 400m op EK in Zürich 2014

- 4e op de 400m op WK in Moskou 2013

- 5e op de 4x400m op WK in Moskou 2013

- 6e op de 400m op Olympische Spelen van Londen 2012

- 6e op de 4x400m op Olympische Spelen van Londen 2012

- 1e op de 4x400m op EK in Helsinki 2012

- 5e op de 400m op WK in Daegu 2011

- 5e op de 4x400m op WK in Daegu 2011

- 3e op de 4x400m op EK indoor in Parijs 2011

- 3e op de 4x400m op EK in Barcelona 2010

- 7e op de 400m op EK in Barcelona 2010

- 2e op de 4x400m op WK indoor in Doha 2010

- 4e op de 4x400m op WK in Berlijn 2009

- 16e op de 400m op Olympische Spelen van Peking 2008

- 5e op de 4x400m op Olympische Spelen van Peking 2008

KEVIN BORLEE

------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u25 (Belgische tijd)

Geboren op 22/02/1988 (31 jaar)

Club: RCB

Trainer: Jacques Borlée

PB: 46.41 (in Gent, 23 februari 2018)

SB: 46.69 (in Gent, 17 februari)

Internationaal palmares:

- 1e op de 4x400m op EK in Berlijn in 2018

- 2e op de 400m op EK in Berlijn in 2018

- 3e op de 4x400m op WK indoor in Birmingham 2018

- 10e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2017

- 11e op de 400m op WK in Londen 2017

- 4e op de 4x400m op WK in Londen 2017

- 2e op de 4x400m op EK indoor in Belgrado 2017

- 4e op de 4x400m op Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 28e op de 400m op Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 1e op de 4x400m op EK in Amsterdam 2016

- 4e op de 400m op EK in Amsterdam 2016

- 6e op de 4x400m op WK indoor in Portland 2016

- 5e op de 4x400m op WK in Peking 2015

- 11e op de 400m op WK in Peking 2015

- 3e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2015

- 1e op de 4x400m op EK indoor in Praag 2015

- 7e op de 4x400m op EK in Zürich 2014

- 15e op de 400m op EK in Zürich 2014

- 5e op de 4x400m op WK in Moskou 2013

- 9e op de 400m op WK in Moskou 2013

- 5e op de 400m op Olympische Spelen van Londen 2012

- 6e op de 4x400m op Olympische Spelen van Londen 2012

- 1e op de 4x400m op EK Helsinki 2012

- 3e op de 400m op WK in Daegu 2011

- 5e op de 4x400m op WK in Daegu 2011

- 3e op de 4x400m op EK indoor in Parijs 2011

- 1e op de 400m op EK in Barcelona 2010

- 3e op de 4x400m op EK in Barcelona 2010

- 2e op de 4x400m op WK indoor in Doha 2010

- 4e op de 4x400m op WK in Berlijn 2009

- 12e op de 400m op WK in Berlijn 2009

- 9e op de 400m op Olympische Spelen van Peking 2008

- 4e op de 4x400m op Olympische Spelen van Peking 2008

ISMAEL DEBJANI

--------------

Discipline: 1.500m

Eerste wedstrijddag: vrijdag 1 maart 12u55 (Belgische tijd)

Geboren op 25/09/1990 (28 jaar)

Club: CABW

Trainer: Christophe Dumont

PB en SB: 3:39.91 (in Liévin, 10 februari 2019)

Internationaal palmares:

- 8e op de 1.500m op EK in Berlijn in 2018

ROBIN HENDRIX

-------------

Discipline: 3.000m

Eerste wedstrijddag: vrijdag 1 maart 13u30 (Belgische tijd)

Geboren op 14/01/1995 (24 jaar)

Club: OEH

Trainer: Tim Moriau

PB en SB: 7:53.89 (in Linz, 9 februari)

THOMAS VAN DER PLAETSEN

-----------------------

Discipline: heptathlon

Eerste wedstrijddag: zondag 2 maart 11u10 (Belgische tijd)

Geboren op 24/12/1990 (28 jaar)

Club: DEIN

Trainer: Michaël Van der Plaensen

PB: 6.259 points (BR/in Sopot, 8 maart 2014)

SB: 6.132 points (in Gent, 2-3 maart)

Internationaal palmares:

- 8e op de tienkamp op Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 1e op de tienkamp op EK in Amsterdam 2016

- 14e op de tienkamp op WK in Peking 2015

- 10e op de tienkamp op EK in Zürich 2014

- 6e op de tienkamp op Hypomeening in Götzis 2014

- 3e op de zevenkamp op WK indoor in Sopot 2014

- 15e op de tienkamp op WK in Moskou 2013

- 1e op de tienkamp op EK U23 in Ostrava 2011

- 13e op de tienkamp op WK in Daegu 2011

- 13e op de tienkamp op Hypomeening in Götzis 2011

- 6e op de zevenkamp op EK indoor in Parijs 2011

- 1e op de tienkamp op EK U20 in Novi Sad 2009

JULIEN WATRIN

-------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u25 (Belgische tijd)

Geboren op 27/03/1992 (26 jaar)

Club: DAMP

Trainer: François Gourmen

PB: 47.06 (in Kirchberg, 7 februari 2015)

SB: 48.25 (in Gent, 9 februari)

Internationaal palmares:

- 10e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2017

- 2e op de 4x400m op EK indoor in Belgrado 2017

- 4e op de 4x400m op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016

- 1e op de 4x400m op EK in Amsterdam 2016

- 6e op de 4x400m op WK indoor in Portland 2016

- 3e op de 4x400m op World Relays in Nassau 2015

- 1e op de 4x400m op EK indoor in Praag 2015

- 7e op de 4x400m op EK in Zürich 2014

- 2e op de 4x400m op EK voor beloften in Tampere 2013

* VROUWEN *

CYNTHIA BOLINGO

---------------

Discipline: 400 m en 4x400m

Eerste wedstrijddag: vrijdag 1 maart 14u00 (Belgische tijd)

Geboren op 12/01/1993 (26 jaar)

Club: CABW

Trainer: Carole Bam

PB en SB: 52.70 (RDB/in Gent, 17 februari)

Internationaal palmares:

- 4e op 4x400m op EK in Berlijn in 2018

HANNE CLAES

-----------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u40 (Belgische tijd)

Geboren op 04/08/1991 (27 jaar)

Club: RESC

Trainer: Jacques Borlée

PB en SB: 53.66 (in Liévin, 10 februari)

Internationaal palmares:

- 4e op 400m horden op EK in Berlijn in 2018

- 4e op 4x400m op EK in Berlijn in 2018

PAULIEN COUCKUYT

----------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u40 (Belgische tijd)

Geboren op 19/05/1997 (21 an)

Club: AVKA

Trainer: AVKA

PB en SB: 54.57 (in Gent, 9 februari)

RENEE EYKENS

------------

Discipline: 800 m

Eerste wedstrijddag: vrijdag 1 maart 12u10 (Belgische tijd)

Geboren op 08/06/1996 (22 jaar)

Club: AA

Trainer: Théo Joosten

PB en SB: 2:02.15 (in Birmingham, 16 februari)

Internationaal palmares:

- 1e op EK U23 in Bydgoszcz 2017

- 5e in halve finales Olympische Spelen in Rio de janeiro 2016

- 1e op EK U20 in Eskilstuna 2015

- 6e op WK U18 in Donestk 2013

CAMILLE LAUS

------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u40 (Belgische tijd)

Geboren op 23/05/1993 (25 jaar)

Club: RCB

Trainer: Jacques Borlée

PB en SB: 53.20 (in Gent, 9 februari)

Internationaal palmares:

- 4e op 4x400m op EK in Berlijn in 2018

HANNE MAUDENS

-------------

Discipline: pentathlon

Eerste wedstrijddag: vrijdag 1 maart 11u05 (Belgische tijd)

Geboren op 12/03/1997 (21 jaar)

Club: VS

Trainer: Wim Vandeven

PB en SB: 4.569 points (in Gent, 3 februari)

Internationaal palmares:

- 6e op de zevenkamp op Hypomeeting in Götzis 2018

- 23e op de zevenkamp op WK in Londen 2017

- 12e in het verspringen op EK U23 in Bydgoszcz 2017

- 15e op de zevenkamp op Hypomeeting in Götzis 2017

- 3e op de zevenkamp op WK U20 in Bydgoszcz 2016

- 2e op de zevenkamp op EK U20 in Eskilstuna 2015

- 5e in het verspringen op EK U20 in Eskilstuna 2015

CLAIRE ORCEL

------------

Discipline: saut en hauteur

Eerste wedstrijddag: Vendredi 1 maart 20u06 (Belgische tijd)

Geboren op 02/12/1997 (21 jaar)

Club: CSF

Trainer: Thierry Briquement

PB en SB: 1m90 (in Gent, 17 februari)

MARGO VAN PUYVELDE

------------------

Discipline: 4x400m

Eerste wedstrijddag: zondag 3 maart 21u40 (Belgische tijd)

Geboren op 21/12/1995 (23 jaar)

Club: ASVO

Trainer: Philip Gilson

PB: 53.73 (in Gent, 18 februari 2017)

SB: 54.24 (in Gent, 9 februari 2017)