Belgische snelweg krijgt er opvallend kunstwerk bij
Vanaf maart 2019 krijgt de snelweg E411 ter hoogte van Rochefort een stalen kunstwerk van liefst zestig meter hoog. Dat zijn er drie meer dan pakweg de toren van Pisa. Het gaat om een werk van de Franse kunstenaar Bernar Venet in de vorm van een boog.

Aan het gevaarte van 200 ton zal na de installatie ruim 6.000 uur gewerkt zijn. Kostprijs: 2 miljoen euro. De financiering gebeurt door de Luikse groep Cockerill Mechanical Industries (CMI).

De Waalse minister van Toerisme pleit er alvast voor om op de snelweg een plekje te voorzien waar toeristen veilig kunnen parkeren om er een ­foto van te nemen. Het idee voor het kunstwerk is 34 jaar oud. In 1984 stelde Jack Lang – de toenmalige minister van Cultuur – voor om langs de snelweg richting Frankrijk een werk van Venet te plaatsen.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in