Bart Swings is tevreden na 5.000m en voegt 10.000m aan olympisch programma toe
Foto: BELGA

Bart Swings komt donderdag (15 februari, start om 12 uur Belgische tijd) ook in actie op de 10.000 meter op de Olympische Winterspelen in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang, zo bevestigde zijn coach Jelle Spruyt zondag.

LEES OOK: Bart Swings na zesde plaats op 5.000 meter: “Ik mag tevreden over mijn prestatie”

De 26-jarige Leuvenaar stond eerste reserve, maar omdat Nieuw-Zeeland zich terugtrok, kwam er een plaats vrij. Vier jaar geleden eindigde hij in die discipline op de vijfde plaats in Sotsji en ook deze keer maakt hij kans op een goed klassement. Swings liet zondag in de vijf kilometer amper verval optekenen en laat net dat in de 10.000 meter doorslaggevend zijn.

Eerst is er dinsdag nog de 1.500 meter, zijn Spelen sluit hij af op de massastart. Die laatste discipline staat voor de eerste keer op het olympische programma.

Mathias Vosté start ook op schaatsmijl

Mathias Vosté heeft dan weer de 1.500 meter toegevoegd aan zijn programma voor zijn eerste Olympische Winterspelen, zo werd zondag bevestigd. De 23-jarige Vosté, specialist op de korte afstanden, kreeg eerder al startrecht op de 500 (19 februari) en 1.000 meter (23 februari). Door een afzegging op de schaatsmijl kwam er een plaats vrij in de 1.500 meter en als eerste reserve ging die naar hem.

Daardoor moet hij wel dinsdag (13 februari) al aan de bak in de Gangneung Oval, naast onder meer Bart Swings. 

OVERZICHT. Resterend programma van de Belgen:
 (uren in Belgische tijd, in Pyeongchang is het acht uur later)

- zondag 11 februari -
12u15-13u55: 10 km sprint biatlon mannen (met Florent Claude en Michael Rösch) in Alpensia Biathlon Centre

- maandag 12 februari -
2u15-3u55 & 5u45-7u35: reuzenslalom vrouwen (met Kim Vanreusel) in Yongpyong Alpine Centre
13u-13u55: 12,5 km achtervolging biatlon mannen (met Florent Claude en Michael Rösch) in Alpensia Biathlon Centre
13u30-15u10: 1.500 m snelschaatsen vrouwen (met Jelena Peeters) in Gangneung Oval

- dinsdag 13 februari -
12u-13u45: 1.500 m mannen (met Bart Swings en Mathias Vosté) in Gangneung Oval

- woensdag 14 februari -
2u15-3u50 & 5u45-7u25: slalom vrouwen (met Kim Vanreusel en Marjolein Decroix) in Yongpyong Alpine Centre

- donderdag 15 februari -
12u-14u: 20 km individueel mannen biatlon (met Florent Claude en Michael Rösch) in Alpensia Biathlon Centre
12u: schaatsen 10.000m mannen (met Bart Swings)

- vrijdag 16 februari -
2u-6u30: korte kür kunstschaatsen mannen (met Jorik Hendrickx) in Gangneung Ice Arena
7u-8u50: 15 km vrije stijl skilopen (met Thierry Langer) in Alpensia Cross-Country Skiing Centre
12u20-14u10: eerste twee runs skeleton vrouwen (met Kim Meylemans) in Olympic Sliding Centre

- zaterdag 17 februari -
2u-6u25: vrije kür kunstschaatsen mannen (met Jorik Hendrickx) in Gangneung Ice Arena
3u-4u55: super-G vrouwen (met Kim Vanreusel) in Jeongseon Alpine Centre
12u20-14u40: laatste twee runs skeleton vrouwen (met Kim Meylemans) in Olympic Sliding Centre

- zondag 18 februari -
12u15-13u15: 15 km massastart mannen biatlon (ev. met Florent Claude en Michael Rösch) in Alpensia Biathlon Centre

- maandag 19 februari -
geen Belgen

- dinsdag 20 februari -
12u50-14u45: eerste twee runs tweemansbob vrouwen (Elfje Willemsen/Sara Aerts & An Vannieuwenhuyse/Sophie Vercruyssen) in Olympic Sliding Centre

- woensdag 21 februari -
1u30-4u45: kwalificaties big air (met Sebbe De Buck, Seppe Smits en Stef Vandeweyer) in Alpensia Ski Jumping Centre
2u-6u30: korte kür kunstschaatsen vrouwen (met Loena Hendrickx) in Gangneung Ice Arena
3u-4u50: afdaling vrouwen (met Kim Vanreusel) in Jeongseon Alpine Centre
12u40-15u: laatste twee runs tweemansbob vrouwen (Elfje Willemsen/Sara Aerts & An Vannieuwenhuyse/Sophie Vercruyssen) in Olympic Sliding Centre

- donderdag 22 februari -
2u15-4u10 & 5u45-7u40: slalom mannen (met Kai Alaerts) in Yongpyong Alpine Centre

- vrijdag 23 februari -
2u-6u15: vrije kür kunstschaatsen vrouwen (met Loena Hendrickx) in Gangneung Ice Arena
3u-4u25 & 6u30-7u45: combiné vrouwen (met Kim Vanreusel) in Jeongseon Alpine Centre

- zaterdag 24 februari -
2u-3u45: finales big air (ev. met Sebbe De Buck, Seppe Smits en/of Stef Vandeweyer) in Alpensia Ski Jumping Centre
12u-14u40: massastart snelschaatsen mannen (met Bart Swings) in Gangneung Oval

- zondag 25 februari -
12u-14u: Sluitingsceremonie in PyeongChang Olympic Stadium