Gunstige weersvoorspellingen doen Dodentocht dromen van nieuw record
Foto: Katrijn Van Giel

In Bornem gaat vrijdagavond de 47e Dodentocht van start. Net als de voorbije jaren stevent het evenement af op een inschrijvingsrecord. Daar zit allicht het voorspelde ideale wandelweer - droog maar niet té warm - voor iets tussen. De organisatie vraagt alvast om zeker tijdig naar de startzone af te zakken en ofwel met de wagen naar de randparking te rijden, ofwel de trein te nemen.

Vorig jaar rondde de Dodentocht voor het eerst - nipt - de kaap van de 12.000 inschrijvingen. Dit jaar staat de teller nu al op 10.041 deelnemers. 'En de dag zelf zijn er altijd nog eens 2.000 à 2.500 inschrijvingen, afhankelijk van het weer', zegt woordvoerder Thomas D’hondt. 'Vandaag valt dat laatste natuurlijk nog tegen, maar de voorspellingen voor vrijdagavond en zaterdag zien er prima uit. We willen natuurlijk ook niet dat het dertig graden wordt.'

Het parcours ondergaat voor deze editie twee wijzigingen. 'We stappen voor het eerst langs het kasteel van Hingene, dat prachtig verlicht zal zijn, en we doen ook de gerestaureerde site De Steenovens in Sint-Amands aan', aldus D’hondt. 'In Hingene gaat het om een binnenweg, maar we hebben er elders voor gezorgd dat we aan onze 100 kilometer komen.'

De eerste finishers worden om 7 uur opnieuw in Bornem verwacht. Ze mogen niet vroeger binnen, omdat de organisatoren er nog steeds geen wedstrijd willen van maken om onverantwoorde gezondheidsrisico’s te vermijden. Er is geen winnaar, deelnemers moeten gewoon binnen de 24 uur arriveren. Het Rode Kruis trommelt trouwens opnieuw 300 vrijwilligers op om onder meer pijnlijke voeten en blaren te verzorgen in een van de tien hulpposten.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Meld je aan en lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in