Luca Brecel (WS-28) heeft zich zondag in het Engelse Reading voor de kwartfinales van het World Snooker Shoot-Out geplaatst. De 20-jarige Limburger, vorige week finalist in het German Masters, deed dat door de Engelsman Ben Woollaston (WS-31) met 47-31 te verslaan.
Om een plaats in de halve finales neemt Brecel het zondagavond op tegen de 44-jarige Engelsman Rod Lawler (WS-51), één van de traagste spelers in het circuit. De Welshmen Ryan Day (WS-24) en Mark Williams (WS-14), de Noord-Ier Joe Swail (WS-53), de Engelsen Andrew Higginson (WS-52) en Robert Milkins (WS-22) en de Fin Robin Hull (WS-56) zijn de andere spelers die nog aanspraak kunnen maken op de titel.
Het Shoot-Out toernooi wordt gespeeld naar één frame, die maximum tien minuten mag duren. Na elke ronde wordt er opnieuw geloot.