OVERZICHT. De klassementen van de Tour de France 2015
Foto: REUTERS

Een overzicht van de verschillend eindklassementen in de 102e Ronde van Frankrijk na de slotrit op zondag.

 

Tour de France op Sportwereld.be

 

Algemeen klassement:

1. Chris Froome (GBr/SKY) de 3354,3 km in 84u46:14 (gem. 39,57 km/u)

2. Nairo Quintana (Col/MOV) op 01:12

3. Alejandro Valverde (Spa/MOV) 05:25

4. Vincenzo Nibali (Ita/AST) 08:36

5. Alberto Contador (Spa/TCS) 09:48

6. Robert Gesink (Ned/TLJ) 10:47

7. Bauke Mollema (Ned/TFR) 15:14

8. Mathias Frank (Zwi/IAM) 15:39

9. Romain Bardet (Fra/ALM) 16:00

10. Pierre Rolland (Fra/EUC) 17:30

Puntenklassement:

1. Peter Sagan (Slk/TIN) 432 ptn

2. André Greipel (Dui/LOT) 366

3. John Degenkolb (Dui/GIA) 298

4. Mark Cavendish (GBr/ETI) 206

5. Bryan Coquard (Fra/EUC) 152

6. Chris Froome (GBr/SKY) 139

7. Thibaut Pinot (Fra/FDJ) 113

8. Alejandro Valverde (Spa/MOV) 103

9. Thomas De Gendt (Bel/LOT) 90

10. Alexander Kristoff (Noo/KAT) 90

Bergklassement:

1. Chris Froome (GBr/SKY) 119 ptn

2. Nairo Quintana (Col/MOV) 108

3. Romain Bardet (Fra/ALM) 90

4. Thibaut Pinot (Fra/FDJ) 82

5. Joaquim Rodríguez (Spa/KAT) 78

6. Pierre Rolland (Fra/EUC) 74

7. Alejandro Valverde (Spa/MOV) 72

8. Jakob Fuglsang (Den/AST) 64

9. Richie Porte (Aus/SKY) 58

10. Serge Pauwels (Bel/MTN) 55

Ploegenklassement:

1. Movistar (Spa) in 255h24:24

2. Sky (VSt) op 57:23

3. Tinkoff-Saxo (Rus) 1u00:12

4. Astana (Kaz) 1u12:09

5. MTN-Qhubeka (ZAf) 1u14:32

6. AG2R La Mondiale (Fra) 1u24:22

7. Europcar (Fra) 1u48:51

8. BMC (VSt) 2u41:46

9. IAM (Zwi) 2u42:16

10. LottoNL-Jumbo (Ned) 2u46:59

11. Trek (VSt) 3u03:37

12. Cannondale-Garmin (VSt) 3u17:05

13. Giant-Alpecin (Dui) 4u22:56

14. Lotto Soudal (Bel) 4u40:09

15. Lampre-Merida (Ita) 4u48:00

16. FDJ (Fra) 5u03:55

17. Bretagne-Séché (Fra) 5u14:49

18. Katusha (Rus) 5u29:06

19. Cofidis (Fra) 5u35:06

20. Bora-Aegon 18 (Dui) 6u02:56

21. Etixx-Quick.Step (Bel) 7u36:20

22. Orica-GreenEdge (Aus) 8u45:02

Jongerenklassement:

1. Nairo Quintana (Col/MOV) in 81u57:45

2. Romain Bardet (Fra/ALM) op 14:48

3. Warren Barguil (Fra/GIA) 30:03

4. Thibaut Pinot (Fra/FDJ) 37:40

5. Bob Jungels (Lux/TRE) 1u32:09

6. Peter Sagan (Slk/TIN) 2u13:43

7. Adam Yates (GBr/ORI) 2u15:24

8. Wilco Kelderman (Ned/LNL) 3u02:55

9. Emanuel Buchmann (Dui/BOA) 3u07:35

10. Merhawi Kudus (Eri/MTN) 3u09:24

Prijs van de Strijdlust:

Romain Bardet (Fra/ALM)

Bekijk hier alle volledige klassementen

U wil onze betalende artikels lezen maar nog geen abonnement nemen? Meld u aan en proef gratis van  plus-artikels.

Lees gratis ›

Geen betaalgegevens nodig