De Nederlandse hoofdstad plaatst 300 waterpalen zodat spelende kinderen daar hun dorst zouden kunnen lessen in plaats van frisdrank te drinken.
De installatie van de waterpalen is slechts een klein onderdeel van het programma dat Eric van der Burg (Zorg en Sport, VVD) vrijdag heeft gepresenteerd in Amsterdam. Van der Burg wil overgewicht en obesitas bij kinderen tegengaan met enkele eenvoudige maar efficiënte ideeën.
‘Eerst moet de omgeving van de kinderen veranderen’, vindt van der Burg. ‘Het moet makkelijker worden om een gezonde keuze te maken, zoals naar school fietsen, de trap nemen of water drinken’, klinkt het.
Het aantal Amsterdamse vijfjarigen met overgewicht is in twee jaar met twee procent gedaald. Toch zijn er nog altijd 30.000 kinderen met overgewicht in de Nederlandse hoofdstad.