Gentse Meulestedebrug drie dagen onderbroken voor herstellingswerken
Foto: fvv

De Meulestedebrug, over het kanaal Gent-Terneuzen tussen het noorden van Gent en het zuiden van de haven, is vanaf maandag drie dagen dicht voor herstellingswerken. Fietsers en voetgangers kunnen wel passeren, meldt waterwegbeheerder Waterwegen en Zeekanaal.

Sinds enkele maanden kampt de Meulestedebrug in Gent met problemen aan het bewegingsmechanisme”, zegt woordvoerster Claudia Van Vooren (W&Z). ‘Daardoor kan op dit moment maar één van de twee brugdelen geopend worden om het scheepvaartverkeer door te laten.’

Om dit probleem op te lossen, plant Waterwegen en Zeekanaal NV herstellingswerken tijdens de krokusvakantie. De werken starten maandag 16 februari 2015 na de ochtendspits en zullen zonder onvoorziene omstandigheden afgerond worden op woensdagavond 18 februari 2015. ‘Er wordt bewust tijdens een vakantieperiode gewerkt om de hinder zo beperkt mogelijk te houden. De aannemer zet ook verschillende ploegen in om de duurtijd van de werken te verkorten. Er wordt van de onderbreking gebruik gemaakt om ook enkele kleinere herstellingen uit te voeren aan de asfaltlaag en de slagbomen.’

Tijdens de werken is er geen wegverkeer over de brug mogelijk. Er is een plaatselijke omleiding voorzien via de Muidebrug en ook het veer van Langerbrugge kan gebruikt worden. De Lijn legt pendelbussen in.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in