Sensoa bundelt 34 seksstandjes
Basisstandje één: Missionarishouding Bij het missionarisstandje ligt het meisje op haar rug, met haar benen geopend. De jongen komt op het meisje liggen, tussen haar benen, en steunt op zijn handen. De jongen kan lichtjes op zijn knieën en ellebogen steunen, zodat zijn gewicht niet volledig op het meisje komt te liggen. Het meisje kan vervolgens de penis met haar hand naar haar vagina te brengen en binnenleiden.

Wat is het CAT-standje? En kent u de ruggelingse amazone? Op allesoverseks.be, de vernieuwde jongerensite van Sensoa, staan sinds kort 34 standjes van a tot z uitgelegd en uitgebeeld met een tekening.

Sensoa, het expertisecentrum voor seksuele gezondheid, wil jongeren op een open manier bijbrengen wat er zoal te beleven valt op seksueel vlak. In tijden waarin de jeugd met slechts enkele muiskliks op een pornosite belandt, vindt de organisatie het belangrijk om hen een realistisch beeld van seks te geven.

‘Jongeren van vandaag groeien op met seks op het internet. Ze tikken dingen in en komen dan de meest vreemde dingen eerst tegen’, zegt Sensoa-woordvoerdster Lies Verhetsel in Het Nieuwsblad. ‘De meesten weten wel dat porno bedoeld is om op te winden, maar dan moet de realiteit ook ergens te vinden zijn. Dat wilden we hiermee doen.’

De website lijst 34 standjes op met de voor-en nadelen. Niet dat het daarbij hoeft te blijven, maar naast de vier basisstandjes, worden nog dertig varianten duidelijk met tekeningen uitgelegd. De tekeningen zijn realistisch. Zo heeft de man soms een buikje of de vrouw hangborsten. De site is ook mobiel bereikbaar.

We lijsten tien standjes op:


Basisstandje twee: het amazonestandje
Bij het amazonestandje ligt de jongen op zijn rug en zit het meisje boven op hem, met haar gezicht naar hem toe. Het makkelijkst is dat het meisje de penis met de hand naar binnen leidt.


Basisstandje drie: lepeltje-lepeltje
Bij dit standje liggen beide partners op hun zij, met het gezicht in dezelfde richting. De penis glijdt het makkelijkste in de anus of vagina als de andere persoon zijn of haar bovenste been een beetje optilt.
 


Basisstandje vier: op zijn hondjes
Bij dit standje gaat het meisje op haar knieën en handen zitten. De jongen knielt achter haar en penetreert het meisje, terwijl hij haar heupen vastpakt.
 


In de categorie andere standjes: CAT
De CAT (Coital Alignment Technique) is hetzelfde als de missionarishouding, met het verschil dat de penetratie verticaal in plaats van horizontaal gebeurt.
 


De hangende tuin
Bij dit standje hangt het meisje met de bovenrug over de rand van het bed of een zetel, met het hoofd naar beneden. De jongen ligt bovenop, op zijn buik. Dit is een variant van de klassieke missionaris-houding.


De ruggelingse amazone
Bij de 'ruggelingse amazone' ligt de jongen neer, met zijn benen gestrekt. Het meisje komt op hem zitten, met haar rug naar zijn gezicht. Het meisje kan met haar handen zijn onderbenen vastnemen en daarop steunen.


De zittende schommel
Bij dit standje zitten beide partners naar elkaar toe. Ze brengen beiden hun armen naar achteren en steunen op hun handen.Zowel de jongen als het meisje maken een heen en weer gaande schommelbeweging met hun hele lichaam.


De schaar
Dit is een standje waarbij het meisje op haar rug ligt, met één been gestrekt en het andere been opgetrokken. De jongen penetreert haar al knielend tussen haar dijen.


De hemelse trap
Bij dit standje knielt het meisje op een traptrede neer, terwijl de jongen een paar treden lager achter haar knielt en haar langs achter penetreert. Als jongen kan je dicht tegen het meisje aan kruipen. Terwijl zij zich vasthoudt aan de trede boven haar of aan de trapleuning, kan hij haar heupen ondersteunen voor meer houvast.

Meer standjes vindt u hier.

www.allesoverseks.be

Zittende schommel, schildpadje en tango: hoe doe je dat?