'Birdman' van de Mexicaanse regisseur Alejandro Gonzalez Inarritu is door de Amerikaanse regisseursvakbond DGA (Directors Guilt of America) uitgeroepen tot beste film van 2014. Meteen heeft de prent weer een streepje meer in de Oscarrace.
Inarritu haalde het van veteraan Clint Eastwood ('American Sniper'), indie-filmer Richard Linklater ('Boyhood'), Morten Tyldum ('Imitation Game') en Wes Anderson ('The Grand Budapest Hotel').
De film is een zwarte komedie met enkele bovennatuurlijke trekjes over een uitgerangeerde Hollywood-superheld (rol van Michael Keaton) die op de New Yorkse planken wil aanknopen met het succes.
'Birdman' is, onder andere door zijn one shot-fotografie, een buitenbeentje in het oeuvre van de Mexicaanse cineast, die naam en faam verwierf met existentiële drama’s als 'Amores Perros', '21 Grams', 'Babel' en 'Biutiful'.
Twee weken geleden had 'Birdman' reeds de hoofdprijs van de acteursvakbond SGA gewonnen.
Opvallend: in de categorie documentaires ging de bekroning naar 'Citizenfour' van Laura Poitras, een film over NSA-klokkenluider Edward Snowden.