Bij een incident in de gevangenis van Vorst zijn zondagvoormiddag zes cipiers gewond geraakt toen ze werden aangevallen door Rachid El Boukhari. Dat werd bevestigd door Laurent Sempot van het gevangeniswezen.
Rachid El Boukhari, de man die begin december tot 27 jaar cel veroordeeld werd voor de brandstichting in de Anderlechtse Rida-moskee, heeft in de gevangenis van Vorst verschillende cipiers aangevallen. Zes cipiers raakten gewond aan het hoofd, de rug en de romp. Eén van hen kreeg een messteek in de long en is er het ergst aan toe.
Aanslag tegen sjiitische gemeenschap
El Boukhari stichtte op maandag 12 maart brand in de Rida-moskee in de Anderlechtse Dokter De Meersmanstraat, op het moment dat daar het avondgebed plaatsvond. Een tiental gelovigen kon de brandstichter overmeesteren en de moskee ontvluchten maar de imam, de 46-jarige Abdullah Dahdouh, stikte in de rook. Eén persoon raakte bij de brand gewond terwijl twee anderen verwondingen opliepen toen El Boukhari hen aanviel met een mes en een bijl omdat ze de brandstichting probeerden verhinderen.
Bij zijn ondervraging verklaarde de brandstichter dat hij de sjiitische gemeenschap in België angst wou aanjagen en ervoor wou zorgen dat ze zich niet meer veilig zou voelen. Hij is zelf soenniet en stelde de sjiieten verantwoordelijk voor de repressie van de volksopstand in Syrië. Het Brusselse assisenhof veroordeelde de man daarvoor op 5 december nog tot 27 jaar cel.