De bussen van De Lijn hebben zondag in Brugge opnieuw normaal gereden. Dat heeft woordvoerster Inge Debruyne van de vervoersmaatschappij bevestigd.
Wie in Brugge zaterdag een beroep wilde doen op De Lijn, moest rekening houden met lange wachttijden en in het slechtste geval zelfs op zoek gaan naar een andere oplossing. De chauffeurs hadden spontaan het werk neergelegd nadat een collega van hen vrijdagnamiddag het slachtoffer geworden was van zinloos geweld.
Het incident deed zich voor na een banale discussie over een vervoersbewijs. Een passagier keerde zich tegen de chauffeur en trakteerde hem op een vuistslag. De dader kon ontkomen en is nog steeds spoorloos.
Vervoersmaatschappij De Lijn tilt zwaar aan de feiten. ‘Veiligheid is onze topprioriteit’, aldus de woordvoerster.