Equatorial Guinea is niet bepaald een voetbalgrootmacht. Het Afrikaanse land eindige in de WK-voorronde als allerlaatste in zijn poule met twee punten uit zes matchen. Toen Jimmy Bermudez na 36 minuten een vroeg doelpunt van Santi Cazorla uitwiste, was de verbazing bij Spanje dan ook groot.
Juanfran zorgde er met de 1-2 dan toch nog voor dat Spanje met een voorsprong de rust in kon. Het moet wel gezegd dat Spaans bondscoach Vicente del Bosque van de gelegenheid gebruik had gemaakt om duchtig te experimenteren. Maar met spelers als Xabi Alosno, Jesus Navas, Alvaro Negredo en Juan Mata tussen de lijnen, mocht toch wel meer verwacht worden.
In de tweede helft gooide Del Bosque nog Iniesta, Llorente, Busquets, Villa, Pedro en Sergio Ramos tussen de lijnen, maar het lukte Spanje niet meer om zijn voorsprong uit te diepen.