Mirallas pakte na 49 minuten geel, Lukaku werd vier minuten voor affluiten naar de kant gehaald door Roberto Martinez. Met het punt schieten beide ploegen niets op in de stand. Tottenham staat met twintig punten samen met Liverpool en Chelsea op de gedeelde tweede plaats, op vijf punten van leider Arsenal. Everton is met negentien punten gedeeld vijfde.
Arsenal wijst Liverpool terug
Arsenal rekende in de laatste wedstrijd op zaterdag af met Liverpool. In het duel tussen het nummer één en twee van de Premier League trokken de Gunners met 2-0 aan het langste eind. Arsenal staat nu vijf punten voor op Liverpool.
Voor de ploeg van manager Arsene Wenger scoorden Santi Cazorla en Aaron Ramsey: de Welshmen verzerkde Arsenalwinst met een fantastisch doelpunt. Het gevreesde aanvalsduo van Liverpool kwam er niet aan te pas: Daniel Sturridge en Luis Suarez kregen geen poot aan de grond. De Uruguayaan kreeg nog wel een paar kansen, maar had weinig geluk in de afronding.
Manchester City haalt uit tegen Norwich
Manchester City heeft het eigen publiek zaterdag op een galavoorstelling getrakteerd. De miljoenenformatie won met liefst 7-0 van Norwich City, dat in de hele wedstrijd slechts één keer op doel schoot. Keeper Costel Pantilimon, die bij City de voorkeur kreeg boven Joe Hart, had geen moeite die poging te pareren.
Zijn collega John Ruddy van Norwich had het des te drukker. Al in de eerste helft stond het 4-0. Bradley Johnson schoot in eigen doel, waarna David Silva, Matija Nastasic en Alvaro Negredo het kwartet vol maakten. Yaya Touré, Sergio Agüero en Edin Dzeko scoorden in de tweede helft.
Southampton gelijk na vroeg doelpunt van doelman Begovic
City passeerde met die overwinning Southampton op de ranglijst. Die ploeg kwam niet verder dan 1-1 tegen Stoke City, dat al na 13 seconden op curieuze wijze de leiding had genomen. Doelman Asmir Begovic knalde de bal naar voren en zag die vervolgens over iedereen heen gaan en in het doel belanden. Vlak voor rust bepaalde Jay Rodriguez de eindstand op 1-1.
Hull City vestigde zich met een thuisoverwinning op Sunderland (1-0) in de middenmoot. De gasten hadden een beroerde middag. Na 25 minuten passeerde Carlos Cuellar zijn eigen doelman Kieren Westwood. De keeper moest er na een ongelukkige botsing vervolgens vlak voor rust geblesseerd vanaf, waarna Lee Cattermole en Andrea Dossena ook nog eens een rode kaart kregen.
Aston Villa pakte een punt bij West Ham United: 0-0.
Manchester United boekt uitzege op Fulham
Manchester United heeft zaterdag een moeizame uitoverwinning op Fulham geboekt. De landskampioen won in Londen met 1-3, mede dankzij een doelpunt en een assist van Robin van Persie. De spits van het Nederlands elftal maakte de tweede treffer en was aangever bij de 0-3 van Wayne Rooney.
Het doelpunt van Van Persie was goed voor een record. Het was zijn 128e in de Engelse competitie, waarmee hij Jimmy Floyd Hasselbaink passeerde als meest scorende Nederlander. Antonio Valencia had United al na 9 minuten op voorsprong gezet.
Alexander Kacaniklic scoorde na een uur de 1-3, waarna Fulham, waar doelman Maarten Stekelenburg een basisplaats had gekregen van coach Martin Jol, nog de nodige kansen kreeg op meer.
Zwak Chelsea roemloos ten onder tegen Newcastle
Chelsea liep zaterdag in de openingswedstrijd van de tiende speeldag in de Premier League tegen zijn tweede seizoensnederlaag aan. In St. James’ Park bleek Newcastle United met 2-0 te sterk voor Hazard en co.
Eden Hazard startte in de basis bij Chelsea, dat voor de pauze domineerde, maar er niet in slaagde dat overwicht in doelpunten om te zetten. Na de kampwissel kwam Newcastle, in eigen huis steevast een lastige klant, steeds beter in de wedstrijd. Een doelpunt voor de thuisploeg hing in de lucht, uiteindelijk duurde het tot de 68e minuut vooraleer de Fransman Yoan Gouffran de openingstreffer voorbij Petr Cech kopte (1-0). José Mourinho greep in en bracht meteen André Schürrle voor een bleke Frank Lampard. The Blues knokten zich terug in de wedstrijd en acht minuten voor affluiten had Hazard de gelijkmaker aan de voet, maar zijn laag schot ging voorlangs. Even later was de zege voor Newcastle een feit, nadat de Fransman Loïc Rémy er op de counter 2-0 van maakte.
Chelsea liet zo een unieke kans liggen om over Arsenal naar de koppositie te springen. Met tien wedstrijden op de teller staan de troepen van Mourinho met twintig punten voorlopig op de tweede plaats. Middenmoter Newcastle stijgt voorlopig naar de negende plaats.
Uitslagen 10de speeldag:
Newcastle - Chelsea 2-0
West Bromwich - Crystal Palace 2-0
Stoke - Southampton 1-1
Manchester City - Norwich 7-0
West Ham - Aston Villa 0-0
Fulham - Man United 1-3
Hull City - Sunderland 1-0
Arsenal - Liverpool 2-0
Zondag:
Everton - Tottenham 0-0
Cardiff City - Swansea 1-0
Bekijk de volledige stand in de Premier League op onze uitslagenpagina.