Vrijdag en zaterdag vindt de World Ports Classic (Bel-Ned/2.1) plaats. De wedstrijd dendert op de eerste dag van Antwerpen naar Rotterdam en werkt ‘s anderendaags het traject in omgekeerde richting af.

De World Ports Classic geldt als het festival van de spurters, ondanks de afwezigheid van de Brit Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick.Step). In eerste instantie is het uitkijken naar de Belgische ploegen. Lotto-Belisol stuurt de Duitser André Greipel met Kenny Dehaes in de vuurlijn en Omega Pharma-Quick.Step doet dat met Gert Steegmans en de Italiaan Alessandro Petacchi.

De kleinere Belgische teams mikken op Tom Van Asbroeck en Michael Van Staeyen (Topsport Vlaanderen-Baloise), Danilo Napolitano en Stefan van Dijk (Accent Jobs-Wanty), Frederic Amorison (Crelan-Euphony) en Boris Vallee (Color Code-Biowanze). Zal er iemand opgewassen zijn tegen Marcel Kittel (Argos-Shimano)? Andere kapers op de kust zijn Mark Renshaw, Gerald Ciolek, Bryan Coquard en Kris Boeckmans met Kenny van Hummel.

Ploegen en voornaamste deelnemers:

Omega Pharma-QuickStep: Iljo Keisse, Nikolas Maes, Gert Steegmans, Stijn Vandenbergh, Bert Grabsch, Alessandro Petacchi, Niki Terpstra, Matteo Trentin

Lotto-Belisol: Stig Broeckx, Jens Debusschere, Kenny Dehaes, Frederique Robert, Jonas Van Genechten, Lars Bak, Andre Greipel, Marcel Sieberg

Topsport Vlaanderen-Mercator: Michael Van Staeyen, Gijs Van Hoecke, Tom Van Asbroeck, Jelle Wallays, Pieter Vanspeybrouck, Kenneth Vaanbilsen, Stijn Neirynck, Jarl Salomein

Crelan-Euphony: Frederic Amorison, Koen Barbe, Sebastien Delfosse, Gilles Devillers, Reinier Honig, Christophe Premont, Stijn Steels, Klaas Sys

Accent Jobs-Wanty: Tim De Troyer, Roy Jans, Kevin Van Melsen, James Vanlandschoot, Benjamin Verraes, Danilo Napolitano, Jean-Pierre Drucker, Stefan van Dijk

Color Code-Biowanze: Ludwig De Winter, Antoine Leleu, Florent Mottet, Loic Pestiaux, Boris Vallee, Quentin Van Heuverswijn, Antoine Warnier, Thomas Wertz

Team Argos-Shimano: Marcel Kittel, Roy Curvers, Tom Veelers

Belkin Pro Cycling: Maarten Wynants, Mark Renshaw, Bram Tankink

MTN-Qhubeka: Gerald Ciolek, Ignatas Konovalovas, Andreas Stauff

Vacansoleil-DCM: Kris Boeckmans, Frederik Veuchelen, Willem Wauters, Kenny van Hummel

Team Europcar: Bryan Coquard, Björn Thurau, Sebastien Chavanel

Katusha Team: Marco Haller, Rudiger Selig, Alexander Porsev

Team Saxo-Tinkoff: Jonathan Cantwell, Jonas Jörgensen, Marko Kump

Garmin-Sharp: Raymond Kreder, Martijn Maaskant, Sebastien Rosseler

Team Netapp-Endura: Blaz Jarc, Ralf Matzka, Andreas Schillinger

Cofidis: Jan Ghyselinck, Louis Verhelst, Christophe Le Mevel

Bretagne-Seche Environnement: Renaud Dion, Florian Guillou, Clement Koretzky

Champion System: Bobbie Traksel, Matt Brammeier, Gregor Gazvoda

De ritten

Vrijdag 30 augustus: Antwerpen-Rotterdam, 165 km

Zaterdag 31 augustus: Rotterdam-Antwerpen, 191 km