PREMIER LEAGUE. Benteke krijgt rood, Lukaku pak slaag
Foto: Belga
Met nog één speeldag te gaan blijft het spannend in de Engelse Premier League. Zowel het Tottenham van Jan Vertonghen en Moussa Dembele als Arsenal met Thomas Vermaelen maken nog kans op Champions League-voetbal. Vanonder in het klassement kunnen zowel Christian Benteke (Aston Villa), Simon Mignolet (Sunderland) en Steve De Ridder (Southampton) nog zakken.

Zaterdag al namen Eden Hazard en Christian Benteke het tegen elkaar op. Benteke opende de score met een mooie goal - zijn negentiende al dit seizoen - maar pakte in de 58ste minuut zijn tweede gele kaart nadat hij met de voet hoog in duel ging met John Terry. Chelsea nam de overhand in het spel en kwam via twee doelpunten van Frank Lampard op voorsprong. De centrale middenvelder bracht zijn totaal daarmee op 203 doelpunten voor Chelsea: niemand in de geschiedenis van de club doet beter. Toch ziet het er niet naar uit dat zijn contract bij de Blues verlengd wordt.

Everton won zondag van West Ham dankzij Kevin Mirallas. Onze landgenoot speelde een ijzersterke wedstrijd en scoorde twee keer. Ook Marouane Fellaini startte in de basis. Dankzij de zege eindigt Everton in het klassement nu zeker boven stadsrivaal Liverpool, dat zelf met 1-3 ging winnen op het veld van Fulham. Het is de eerste keer sinds 1937 dat Everton het twee seizoenen op rij beter doet dan de Reds. Na afloop van de wedstrijd brachten de spelers van Everton hulde aan hun coach David Moyes, die vanaf deze zomer trainer wordt bij Manchester United.

United speelde haar laatste thuiswedstrijd ooit onder leiding van Sir Alex Ferguson. De Schot, die afgelopen week zijn afscheid aankondigde, zag zijn troepenop Old Trafford een 2-1 overwinning behalen tegen Swansea. Wayne Rooney werd niet in de wedstrijdkern opgenomen en zou naar verluidt een transferaanvraag ingediend hebben. In 2010 deed Rooney hetzelfde, maar United zou ook dit keer niet geneigd zijn hem te laten vertrekken. Mogelijk denkt nieuwe coach Moyes daar anders over: hij verkocht Rooney zelf aan Manchester in 2004.

Lukaku vernederd

West Brom en Romelu Lukaku werden vernederd door Norwich: de wedstrijd eindigde op 4-0. Lukaku startte wel in de basis, maar bakte er net als zijn ploegmaats niet veel van. Manager Steve Clarke noemde het de slechtste prestatie van zijn ploeg dit seizoen. Door de overwinning is Norwich zeker van het behoud in de Premier League, West Brom was dat al langer.

Simon Mignolet keepte voor Sunderland een goede wedstrijd tegen Southampton. Steve Ridder bleef voor de Saints de hele wedstrijd op de bank en zag de partij op 1-1 eindigen. Daardoor kunnen beide ploegen nog steeds degraderen naar de tweede klasse. Sunderland is zeventiende met 39 punten, Southampton veertiende met 40 punten. FA Cup-winnaar Wigan, de achttiende in de stand, telt 35 punten, maar mag nog twee wedstrijden afwerken.

Tottenham had het moeilijk op bezoek bij Stoke, maar kon uiteindelijk toch met 1-2 winnen. Jan Vertonghen stond de hele wedstrijd tussen de lijnen bij de Spurs en miste een uitstekende kopbalkans. Moussa Dembélé keerde terug uit blessure en mocht de laatste 20 minuten invallen. Zijn inbreng maakte het spel van de Spurs dynamischer, wat leidde tot het winnende doelpunt van Adebayor in de 83e minuut. Tottenham verdringt zo Arsenal van de vierde plaats die recht geeft op Champions League-voetbal.

De Spurs tellen nu 69 punten, twee meer dan het Arsenal van Thomas Vermaelen dat het dinsdag nog opneemt tegen Wigan. Een wedstrijd die beide ploegen dus absoluut moeten winnen. Als Wigan tegen Arsenal de drie punten pakt, moet het de zondag erna ook nog Aston Villa verslaan om in eerste klasse te blijven. Als dat niet lukt, wordt Wigan meteen de eerste Engelse club ooit die in hetzelfde seizoen de beker wint en zakt.

Ook Vincent Kompany en City komen dinsdagavond pas in actie, zij zakken af naar Reading, dat sowieso degradeert. City moet winnen om zeker te zijn van de tweede plaats in het klassement, Chelsea volgt momenteel op slechts drie punten.

Uitslagen:

Zaterdag
Aston Villa Chelsea 1-2

Zondag
Stoke City Tottenham Hotspur 1-2
Everton West Ham United 2-0
Fulham Liverpool 1-3
Norwich City WBA 4-0
QPR Newcastle United 1-2
Sunderland Southampton 1-1
Manchester United Swansea City 2-1

Klassement:

1 Manchester United 37 88 
2 Manchester City 36 75 
3 Chelsea 37 72 
4 Tottenham Hotspur 37  69
5 Arsenal 36  67
6 Everton 37  63
7 Liverpool 37 58 
8 West Bromwich Albion 37  48 
9 Swansea City 37 46
10 West Ham United 37 43
11 Stoke City 37 41
12 Norwich City 37 41 
13 Newcastle United 37  41 
14 Southampton 37 40 
15 Fulham 37  40
16 Aston Villa 37  40
17 Sunderland 37  39
18 Wigan Athletic 36  35 
19 Reading FC 36 28 
20 Queens Park Rangers 37  25