Wint Cancellara zaterdag voor de derde keer Strade Bianche?
Foto: BELGA
Fabian Cancellara wil zichzelf zaterdag graag opvolgen op de erelijst van de Strade Bianche. De Zwitser kan de loodzware koers in Toscane, waarbij 70 kilometer over onverharde wegen moet gereden worden, al voor de derde keer winnen. Philippe Gilbert is er dit jaar niet bij, maar met onder andere Greg Van Avermaet, Lars Boom, Sep Vanmarcke, Cadel Evans, Taylor Phinney, Juan Antonio Flecha, Alejandro Valverde en Filippo Pozzato is de concurrentie niet van de poes.

De Strade Bianche wordt nog maar sinds 2007 verreden, maar heeft zijn plaats en status in de internationale wielerkalender definitief opgeëist. Vooral het heroïsche parcours over onverharde grindwegen en de indrukwekkende erelijst (Kolobnev, Lökvist, Iglinski, Gilbert en 2x Cancellara) hebben daartoe bijgedragen.

Volg de Strade Bianche hier zaterdag LIVE vanaf 13u. 

Deelnemerslijst


RADIOSHACK LEOPARD 

1 CANCELLARA Fabian SUI 
2 DIDIER Laurent LUX 
3 HONDO Danilo GER 
4 NIZZOLO Giacomo ITA
5 POPOVYCH Yaroslav UKR 
6 RAST Grégory SUI 
7 ROHREGGER Thomas AUT
8 ROULSTON Hayden NZL 

BLANCO PRO CYCLING TEAM 

51 SLAGTER Tom Jelte NED
52 BOOM Lars NED
53 MARTENS Paul GER
54 HOFLAND Moreno NED
55 NORDHAUG Lars Petter NOR
56 WAGNER Robert GER
57 VANMARCKE Sep BEL
58 WYNANTS Maarten BE

AG2R LA MONDIALE  

11 BELLETTI Manuel ITA 
12 BETANCUR GOMEZ Carlos A. COL 
13 GADRET John FRA 
14 GASTAUER Ben LUX 
15 GEORGES Sylvain FRA
16 KADRI Biel FRA
17 IGLINSKIY Valentin KAZ 
18 NOCENTINI Rinaldo ITA 

BMC RACING TEAM 

61 BLYTHE Adam GBR
62 EVANS Cadel AUS
63 KOHLER Martin SUI
64 PHINNEY Taylor USA
65 QUINZIATO Manuel ITA
66 SCHÄR Michael SUI
68 CUMMINGS Steven GBR
67 VAN AVERMAET Greg BEL

ANDRONI GIOCATTOLI

21 PELLIZOTTI Franco ITA 
22 CHIARINI Riccardo ITA 
23 DI SERAFINO Matteo ITA 
24 ERMETI Giairo ITA 
25 FRAPPORTI Marco ITA 
26 MALAGUTI Alessandro ITA 
27 PARRINELLO Antonio ITA 
28 REDA Francesco ITA 

CANNONDALE PRO CYCLING ITA

71 SAGAN Peter SVK
72 MOSER Moreno ITA
73 BODNAR Maciej POL
74 DALL'ANTONIA Tiziano ITA
75 KOREN Kristjan SLO
76 RATTO Daniele ITA
77 SABATINI Fabio ITA
78 VANDBORG Brian DEN

ASTANA PRO TEAM

31 KESSIAKOFF Fredrik Carl W. SWE 
32 GASPAROTTO Enrico ITA 
33 ARU Fabio ITA 
34 KANGERT Tanel EST 
35 VANOTTI Alessandro ITA 
36 GRUZDEV Dmitriy KAZ
37 AGNOLI Valerio ITA
38 PONZI Simone ITA

CRELAN - EUPHONY BEL

81 AMORISON Frédéric BEL
82 BUEKEN Joeri BEL
83 DEVILLERS Gilles BEL
84 DELFOSSE Sébastien BEL
85 HONIG Reinier NED
86 PREMONT Christophe BEL
87 STEELS Stijn BEL
88 SYS Klaas BEL

BARDIANI VALVOLE - CSF INOX 

41 MODOLO Sacha ITA
42 BATTAGLIN Enrico ITA 
43 CANOLA Marco ITA 
44 COLBRELLI Sonny ITA 
45 DELLE STELLE Christian ITA 
46 DI CORRADO Andrea ITA 
47 COLEDAN Marco ITA 
48 BOEM Nicola ITA 

GARMIN SHARP USA

91 DEKKER Thomas NED
92 DENNIS Rohan AUS
93 FARRAR Tyler USA
94 HUNTER Robert RSA
95 MARTIN Daniel IRL
96 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU
97 NUYENS Nick BEL
98 ROSSELER Sébastien BEL

IAM CYCLING 

101 BANDIERA Marco ITA 
102 BRANDLE Matthias AUT 
103 HOLLENSTEIN Reto SUI
104 REICHENBACH Sébastien SUI 
105 LANG Pirmin SUI 
106 PELUCCHI Matteo ITA 
107 SARAMOTINS Aleksejs LAT
108 WYSS Marcel SUI 

TEAM ARGOS - SHIMANO NED

141 DAMUSEAU Thomas FRA
142 FRÖHLINGER Johannes GER
143 GESCHKE Simon GER
144 MEZGEC Luka SLO
145 PARISIEN Francois CAN
146 PETERSON Thomas USA
147 SINKELDAM Ramon NED
148 TIMMER Albert NED

KATUSHA

111 BRUTT Pavel RUS 
112 FLORENCIO CABRE Xavier ESP
113 GUSEV Vladimir RUS 
114 ISAICHEV Vladimir RUS 
115 KOLOBNEV Alexandr RUS 
116 KRISTOFF Alexander NOR 
117 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR 
118 PAOLINI Luca ITA 

VACANSOLEIL - DCM

151 BOLE Grega SLO
152 KREDER Wesley NED
153 LAGUTIN Sergey UZB
154 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP
155 LIGTHART Pim NED
156 MARCATO Marco ITA
157 RUIJGH Rob NED
158 SELVAGGI Mirko ITA

LAMPRE - MERIDA 

121 BONO Matteo ITA 
122 CATTANEO Mattia ITA 
123 CUNEGO Damiano ITA 
124 FAVILLI Elia ITA 
125 GRAZIATO Massimo ITA 
126 NIEMIEC Przemyslaw POL 
127 PIETROPOLLI Daniele ITA 
128 POZZATO Filippo ITA 

VINI FANTINI - SELLE ITALIA

161 GATTO Oscar ITA
162 FAILLI Francesco ITA
163 FINETTO Mauro ITA
164 RABOTTINI Matteo ITA
165 MILETTA Luigi ITA
166 PRONI Alessandro ITA
167 SANTAMBROGIO Mauro ITA
168 TABORRE Fabio ITA

MOVISTAR TEAM 

131 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC
132 COBO ACEBO Juan Jose ESP
133 HERRADA LOPEZ José ESP
134 LASTRAS GARCIA Pablo ESP
135 MADRAZO RUIZ Angel ESP
136 SANZ Enrique ESP
137 TERUEL ROVIRA Eloy ESP
138 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP