De vader van de Indiase 23-jarige vrouw die brutaal is verkracht en is overleden, wil dat haar naam publiek wordt gemaakt. Zo kan zijn dochter een steun zijn voor andere slachtoffers van seksuele misdrijven.
De vader vertelde aan de Britse krant Sunday People: ‘We willen dat de wereld haar echte naam kent.' De Indiase wet beschermt immers slachtoffers van seksuele misdaden door identificatie te verbieden.
De 23-jarige studente stierf op 28 december, twee weken nadat ze het slachtoffer werd van een groepsverkrachting in New Delhi. Het incident leidde tot hevige straatprotesten in het land.
‘Mijn dochter heeft niets verkeerds gedaan, ze is gestorven terwijl ze zichzelf verdedigde', zegt de vader. ‘Ik ben trots op haar. Haar naam vrijgeven zal andere vrouwen die zulke aanvallen hebben overleefd moed geven. Ze zullen kracht vinden bij mijn dochter.'
De krant gaf de namen van de vader en zijn dochter, maar op vraag van de familie publiceerde ze geen foto van de jonge vrouw.