Francisco Javier Escobar Parra is Mister World
De Belgische kandidaat Gianni Sennesael maakte eerder deze week nog een aangebrande mop op de BBC. Foto: Kurt Desplenter

De Colombiaan Francisco Javier Escobar Parra heeft dit jaar de Mister World-verkiezing gewonnen. Dat staat zondag te lezen op de website van de organisatie.

De tweede plaats in de mannenverkiezing ging naar de Filipijnen; het brons was voor Ierland.

De 21-jarige student Escobar Parra is 1m83 en komt uit Cali. In de wedstrijd bewees hij dat hij een getalenteerd goochelaar en polsstokspringer is. De jury was naar verluidt onder de indruk van zijn prestaties in de verschillende proeven, zoals sport en multimedia. Zijn ‘warme en oprechte antwoorden' overtuigden de jury helemaal. Speelden mogelijk ook een rol: zijn donkere haren, mysterieuze donkere ogen en afgetrainde lichaam.

De verkiezing van Mister World vond plaats in Kent. Er waren 48 finalisten. Voor België nam Gianni Sennesael deel. De competitie begon op 9 november; op 24 november werd de winnaar bekendgemaakt tijdens de grote live finale.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in