GP Mario De Clercq opent zondag Bpost Trofee Veldrijden
Kevin Pauwels, Niels Albert, Tom Meeusen en Sven Nys stellen de nieuwe Bpost Trofee voor Foto: Photo News
Zondag wordt op en rond de Hotond in Ronse-Kluisbergen de GP Mario De Clercq gereden. Deze wedstrijd bijt de spits af van het regelmatigheidscriterium Bpost Trofee Veldrijden, de vroegere GVA Trofee Veldrijden.

Volg de GP in Ronse zondag hier LIVE. 

Er is niet alleen de komst van een nieuwe hoofdsponsor, ook de manier waarop het klassement vanaf nu zal worden opgemaakt ziet er anders uit. Waar er voorheen met punten werd gewerkt, telt nu immers de tijd zoals in rittenwedstrijden op de weg het geval is.

Het tijdsklassement valt wel enkel onder de categorie bij de eliterenners. De beloften, dames en jeugdreeksen behouden het systeem van het puntenklassement.

Het parcours, dat kan omschreven worden als zeer lastig maar best wel overzichtelijk voor het publiek, werd eerder deze week nog wat gewijzigd door ontwerper Mario De Clercq zodat een strook aan de Hotondberg iets minder gevaarlijk werd.

Vorig jaar was Kevin Pauwels de beste tijdens de GP Mario De Clercq, een goede prestatie wordt ook nu weer van Kevin Pauwels verwacht, aangezien Mario Declercq zijn  ploegleider is bij Sunweb-Revor.

Deelnemerslijst:

. Elite:
1. Niels Albert; 2. Sven Nys; 3. Kevin Pauwels; 4. Tom Meeuwsen; 5. Klaas Vantornhout; 6. Rob Peeters; 7. Radomir Simunek (Tsj); 8. Bart Wellens; 9. Dieter Vanthourenhout; 11. Sven Vanthourenhout; 12. Philipp Walsleben (Dui); 13. Arnaud Jouffroy (Fra); 15. Vincent Baestaens; 16. Joeri Adams; 17. Jim Arnouts; 18. Bart Arnouts; 19. Simon Zahner (Zwi); 20. Thijs van Amerongen (Ned); 21. Mariusz Gil (Pol); 22. Gerben De Knegt (Ned); 23. Aurélien Duval (Fra); 24. Ian Fiels (GBr); 25. Matthieu Boulo (Fra); 26. Marcel Meisen (Dui); 27. Jonathan Page (VSt); 28. Twan van den Brand (Ned); 29. Thijs Al (Ned); 30. Martin Zlamalik (Tsj); 31. Jan Denuwelaere; 32. Tom Van Den Bossche; 33. Kenneth Van Compernolle; 34. Sven Beelen; 35. Kevin Cant; 36. Stef Boden; 37. Lars Van der Haar (Ned); 38. Niels Wubben (Ned); 39. Dave De Cleyn; 40. Micki van Empel (Ned); 41. Eddy van Ijzendoorn (Ned); 42. Patrick Van Leeuwen; 43. Stijn Huys; 44. Mathieu Willemyns; 45. Kevin Eeckhout; 46. Gianni Denolf; 47. Bart Hofman; 48. Kyle Kiser (VSt); 49. Rekalde Egoitz Murgoito (Spa)

. Beloften (voornaamste deelnemers):
Wietse Bosmans; Vinnie Braet; Gianni Vermeersch; David van der Poel; Laurens Sweeck; Tijmen Eising (Ned); Tim Merlier; Kennith Hansen; Michael Vanthourenhout; Karel Hnik (Tsj); Jens Adams; Floris De Tier; Corne van Kessel (Ned); Laurens Sweeck; Kevin Neirynck; Emiel Dolfsma (Ned)

Programma:

11u00: Nieuwelingen
12u00: Juniores
13u45: Beloften
15u00: Elite

Kalender Bpost Trofee:


Zondag 14 oktober: GP Mario De Clercq (Ronse-Kluisbergen)
Donderdag 1 november: Koppenbergcross (Oudenaarde-Melden)
Zaterdag 17 november: GP Hasselt (Hasselt)
Zaterdag 22 december: GP Rouwmoer (Essen)
Vrijdag 28 december: Azencross (Loenhout)
Dinsdag 1 januari 2013: GP Sven Nys (Baal)
Zaterdag 9 februari 2013: Krawantencross (Lille)
Zondag 24 februari 2013: Internationale Sluitingsprijs (Oostmalle)