Sharia4belgium stopt ermee
Woordvoerder Fouad Belkacem werd eind september aangehouden.

Sharia4belgium heef besloten om zichzelf te ontbinden. Al wil dat niet zeggen dat ‘de leden hun goddelijke verplichtingen zullen verzaken’, aldus Sharia4belgium.

Eind september was er nog ophef rond Sharia4belgium, omdat woordvoerder Fouad Belkacem was aangehouden, op verdenking van het aanzetten tot haat en geweld tegen niet-moslims. Maar nu is zijn organisatie dus verleden tijd, als we hun eigen website mogen geloven.

Daarop lezen we meteen waarom Sharia4belgium ermee ophoudt. Naar eigen zeggen werd ‘de boodschap naar de achtergrond verdreven en werden de organisatie en haar leden (boodschappers) naar de voorgrond gebracht.’ Bovendien wil de organisatie zich ontdoen van haar naam, om ‘samen met de islamitische gemeenschap één geheel te vormen tegen de kruisvaarders en de bezetters van de islamitische landen.’

Geïnteresseerden steken er ook iets op over de ontstaansgeschiedenis: ‘Sharia4 is opgericht op 3 maart 2010 als politieke en ideologische organisatie door een aantal Antwerpse moslimjongeren met als doel de zuivere Tawheed te verkondigen en de Shirk van de democratie te ontmaskeren.’ Voor de leken: tawheed wijst op de Islamitische vorm van monotheïsme (één God), shirk duidt op afgoderij.

Intussen heeft de organisatie naar eigen zeggen ‘honderden actieve leden over heel België en is ondertussen uitgegroeid tot een wereldwijde beweging met verschillende takken waaronder Sharia4Holland, Sharia4America, Sharia4Pakistan, Sharia4Australië, …’

‘Elk onderdeel van de democratie ontmaskerd’

Op de website lezen we nog dat Sharia4belgium in krap twee jaar tijd ‘elk onderdeel van de democratie heeft ontmaskerd.’ Er volgt een resem voorbeelden, waaronder dit: ‘Vrijheid van meningsuiting: Belediging van onze geliefde profeet vrede zij met hem is “vrijheid van meningsuiting” en het “beledigen” van Marie Rose Morel is belaging.’

Nu zit het erop voor de organisatie, maar ‘dat wil niet zeggen dat de leden hun goddelijke verplichtingen zullen verzaken.’ Ze blijven begaan met ‘het uitnodigen naar islam, het oproepen tot het goede en het kwade verbieden’, wat volgens hen ‘fundamentele plichten zijn voor elke moslim’.

De volledige afscheidstekst leest u op deze website

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in