De autobouwer Dacia, een filiaal van het Franse Renault, start in Italië met de verkoop van wagens via het internet. Als de test succesvol is, kan het systeem ook in andere Europese landen ingevoerd worden, zo heeft een woordvoerder van het bedrijf dinsdag meegedeeld.

Tot nu toe konden potentiële klanten wel informatie vinden op de website van de constructeur en er hun voertuig configureren, maar niet tot de aankoop overgaan. Vanaf nu "kunnen ze met een vijftiental muisklikken de transactie afronden", aldus Steve Norman, de marketingdirecteur van de groep Renault.

In een eerste fase kunnen de klanten slechts voor twee modellen terecht op het internet. Ze betalen dezelfde prijs als bij de concessiehouder. De internetverkoop wordt gedurende zes tot twaalf maanden getest. Er zijn geen plannen om ook Renault-auto’s via het net te gaan verkopen.
 

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Meld je aan en lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in