Besmet rundsvlees in Japanse winkels
Foto: AP
De Japanse regering maakt zich op voor een verbod op het vervoer van runderen en rundvlees uit Fukushima. Runderen uit het gebied blijken radioactief besmet voer te hebben gekregen.

Het gebied werd op 11 maart door een aardbeving en tsunami getroffen, waardoor in de kerncentrale van Fukushima straling vrijkwam.

Vlees van de besmette runderen is reeds opgedoken in supermarkten in andere delen van Japan. Hoewel volgens de Japanse regering het consumeren van kleine hoeveelheden besmet voedsel niet schadelijk is voor de gezondheid, worden toch drastische maatregelen overwogen. Het ministerie van volksgezondheid overweegt een verbod op het vervoer van runderen en rundvlees uit Fukushima uit te breiden tot omringende regio's.

Wist je dat je ook zonder abonnement elke maand 3 betalende  plus-artikels kunt lezen?

Lees gratis ›

Vul je e-mailadres en wachtwoord in