De vraag van de Zuid-Afrikaanse autoriteiten werd gesteld tijdens het recente bezoek van president Jacob Zuma in Groot-Brittannië. Zuid-Afrika verwacht meer dan 500.000 bezoekers tijdens de wereldbeker. De toestroom aan toeristen zal ook de prostitutie in het land doen toenemen, wat het risico op HIV-besmetting vergroot, aldus Zuma.
Volgens de Zuid-Afrikaanse autoriteiten zullen zo'n 40.000 prostituees afkomstig uit de buurlanden en Oost-Europa zich mogelijks naar Zuid-Afrika begeven tijdens het wereldkampioenschap voetbal.
Elk jaar verspreidt de Zuid-Afrikaanse regering zo'n 450 miljoen voorbehoedmiddelen, ervan uitgaande dat 16 miljoen mannen seksueel actief zijn. Het land wordt geteisterd door een van het hoogst aantal aidsbesmettingen ter wereld.