Laatste Belgische selecties Olympische Spelen bekend
Foto: photo news
De selectiecommissie van het BOIC kwam vandaag voor de laatste keer samengekomen om zich uit te spreken over de laatste selecties voor de Olympische Spelen van Peking 2008.
Pieter Desmet (3000m steeple), Kevin Rans (polsstok) en Monder Rizki (5000m) toegevoegd aan de lijst voor de Olympische Spelen van Peking (08-24/08). Ook triatleet Peter Croes en beachvolleyballers Liesbeth Mouha en Liesbet Van Breedam werden geselecteerd.

De Belgische selectie bestaat daarmee uit 94 leden (71 mannen en 23 vrouwen). Uit het voetbalteam moeten nog vier namen worden geschrapt. 61 van deze atleten maken deel uit van een ploegsport, een aflossingsproef of een discipline met meerdere atleten.

Voor atletiek werden de namen bekendgemaakt van de atleten die zullen deelnemen aan de aflossingsproeven. Dit gebeurde aan de hand van de voorstellen van de betrokken trainers.

Volgende atleten werden geselecteerd:

Atletiek:

Nathalie De Vos (10.000m)
Veerle Dejaeghere (3.000m steeple)
Kim Gevaert (100m, 200m, 4x100m)
Tia Hellebaut (hoogspringen)
Olivia Borlee (4x100m)
Hanna Mariën (4x100m)
Elodie Ouedraogo (4x100m)
Elisabeth Davin (4x100m)
Frauke Penen (4x100m)
Kristof Beyens (200m, 4x400m)
Kevin Borlee (4x400m)
Jonathan Borlee (4x400m)
Pieter Desmet (3.000m steeple)
Nils Duerinck (4x400m)
Arnaud Ghislain (4x400m)
Kevin Rans (polsstok)
Monder Rizki (5.000m)
Hans Van Alphen (tienkamp)
Cédric Van Branteghem (4x400m)
Fréderic Xhonneux (tienkamp)

Judo:

Ilse Heylen (-52kg)
Catherine Jacques (-70kg)
Dirk Van Tichelt (-73kg)

Kano/Kajak:

Bob Maesen/Kevin De Bont (K2 1.000m)

Roeien:

Tim Maeyens (skiff)
Bart Poelvoorde/Christophe Raes (dubbel twee)

Ruitersport:

Jos Lansink/Cavalor Cumano (jumping)
Karin Donckers/Gazelle de la Brasserie (eventing)
Joris Vanspringel/Bold Action (eventing)

Tafeltennis:

Jean-Michel Saive (enkelspel)

Triatlon:

Axel Zeebroek
Peter Croes

Turnen:

Koen Van Damme
Gaëlle Mys

Gewichtheffen:

Tom Goegebuer (-56 kg)

Wielrennen:

Mario Aerts (wegrit)
Christophe Brandt (wegrit)
Maxime Monfort (weg- en tijdrit)
Jurgen Van den Broeck (weg- en tijdrit)
Johan Vansummeren (wegrit)
Filip Meirhaeghe (mountainbike cross-country)
Sven Nys (mountainbike cross-country)
Roel Paulissen (mountainbike cross-country)
Iljo Keisse/Kenny De Ketele (baan, ploegkoers)
Iljo Keisse (baan, puntenkoers)
Lieselot Decroix (wegrit)

Zwemmen:

Elise Matthysen (100m school)
Mathieu Fonteyn (200m vlinder)
Yoris Grandjean (100m vrij)
François Heersbrandt (100m vlinder)
Tom Vangeneugden (1500m vrij)
Brian Ryckeman (10 km marathon)
Glenn Surgeloose (200m vrije slag)

Zeilen:

Carolijn Brouwer/Sebastien Godefroid (Tornado)
Evi Van Acker (Laser Radial)

Beachvolleybal

Liesbet Van Breedam en Liesbeth Mouha

Hockey:

Briels Thomas
Charlier Cédric
De Greve Cédric
Dekeyser Jérôme
Denayer Félix
Dohmen John-John
Goldberg Philippe
Gucassoff Grégory
Houssein Patrice
Luycx Max
Reckinger Xavier
Renaer Thierry
Truyens Jérôme
Van Den Balck Thomas
Vandeweghe Loïc
Vandeweghe Charles

Voetbal

Logan Bailly
Laurent Ciman
Tom De Mul
Sepp De Roover
Stijn De Smet
Yves De Winter
Moussa Dembele
Marouane Fellaini
Faris Haroun
Vincent Kompany
Roland Lamah
Yves Ma-Kalambay
Maarten Martens
Kevin Mirallas
Landry Mulemo
Vadis Odjidja Ofoe
Sébastien Pocognoli
Giuseppe Rossini
Jeroen Simaeys
Anthony Vanden Borre
Thomas Vermaelen
Jan Vertonghen