Pieter Timmers wint 100 meter vrije slag op BK zwemmen
Foto: EPA

Op de Belgische zwemkampioenschappen per leeftijdscategorie heeft Pieter Timmers zaterdag de 100 meter vrije slag gewonnen. De olympische vicekampioen tikte aan in 49.96, voor Sebastien De Meulemeester (51.48) en Lorenz Weiremans (51.61). Net als Timmers kwamen die in Charleroi de conditie testen voor ze naar het EK in Glasgow afreizen.

Lotte Goris, die ook naar het EK (3-9 augustus) trekt won de 200 meter vrije slag (2:04.79) en de 400 meter wisselslag (4:57.97) bij de 17-18-jarigen.

Mannen:

15 jaar:

100m vrije slag: 1. Elias Meeus (LAQUA) 53.75

1.500m vrije slag: 1. Elias Meeus (LAQUA) 16:52.82

100m schoolslag: 1. Yoran Van keer (LAQUA) 1:08.09

200m vlinderslag: 1. Xander Hebb (STW) 2:18.48

50m rugslag: 1. Lucas Guillemyn (KZK) 28.83

16 jaar:

100m vrije slag: 1. Stan Franckx (STT) 54.62

1.500m vrije slag: 1. Sebastian Lunak (Tsj/CNSW) 16:36.37; 2. Yaron Weyts (STW) 16:56.43 Belgisch kampioen

100m schoolslag: 1. Charles Grondel (SCSG) 1:07.48

200m vlinderslag: 1. Sebastian Lunak (Tsj/CNSW) 2:04.26; 2. Viktor Ardenoy (BZK) 2:10.61 Belgisch kampioen

50m rugslag: 1. Sebastian Lunak (Tsj/CNSW) 27.55; 2. Stan Franckx (STT) 28.03 Belgisch kampioen

17-18 jaar:

100m vrije slag: 1. Jesse De Smedt (ZIOS) 52.40

1.500m vrije slag: 1. Seppe Marichal (BRABO) 16:13.00

100m schoolslag: 1. Maarten Heuninck (FIRST) 1:05.72

200m vlinderslag: 1. Timon Swillen (TZ) 2:09.11

50m rugslag: 1. Maarten Heuninck (FIRST) 26.94

19 jaar en ouder:

100m vrije slag: 1. Pieter Timmers (BRABO) 49.96

1.500m vrije slag: 1. Thomas Dal (DM) 16:04.44

100m schoolslag: 1. Thomas Dal (DM) 1:06.51

200m vlinderslag: 1. Thomas Dal (DM) 2:06.29

50m rugslag: 1. Lander Hendrickx (LAQUA) 27.39

Vrouwen:

15 jaar:

200m vrije slag: 1. Lana Ravelingien (BRABO) 2:07.38

400m vrije slag: 1. Lana Ravelingien (BRABO) 4:26.87

200m schoolslag: 1. Inte Pas (ZORO) 2:42.97

50m vlinderslag: 1. Laura Wauters (STT) 29.02

100m rugslag: 1. Marion Gregoire (ENLN) 1:08.35

400m wisselslag: 1. Lucie Hanquet (CNA) 5:12.46

16 jaar:

200m vrije slag: 1. Indra Vandenbussche (BZK) 2:07.27

400m vrije slag: 1. Juliette Goire (ENW) 4:27.68

200m schoolslag: 1. Joséphine Dumont (PERRON) 2:35.00

100m rugslag: 1. Indra Vandenbussche (BZK) 1:05.39

50m vlinderslag: 1. Maria Perez Garcia (Lux/NCA) 29.15; 2. Fien Arnout (RYSC) 29.89 championne de Belgique

400m wisselslag: 1. Chloé Michels (DM) 5:14.74

17-18 jaar:

200m vrije slag: 1. Lotte Goris (BRABO) 2:04.79

400m vrije slag: 1. Marion Hanquet (CNA) 4:24.83

200m schoolslag: 1. Tereza Muselova (CNSW) 2:35.28

50m vlinderslag: 1. Marie Vanbelle (STT) 28.65

100m rugslag: 1. Nona Hansenne (AART) 1:04.39

400m wisselslag: 1. Lotte Goris (BRABO) 4:57.97

19 jaar en ouder:

200m vrije slag: 1. Yne Dom (SHARK) 2:08.16

400m vrije slag: 1. Edith Mattens (KZK) 4:23.93

200m schoolslag: 1. Lise Michels (DM) 2:35.56

50m vlinderslag: 1. Margot Van Heghe (FIRST) 28.38

100m rugslag: 1. Hilkje Goethals (MEGA) 1:06.85

400m wisselslag: 1. Yne Dom (SHARK) 5:06.20

Gemengd:

4x100m vrije slag 15-16 jaar: 1. BRABO 3:49.41

4x100m wisselslag 15-16 jaar: 1. COAST 4:17.23

4x100m vrije slag 17-18 jaar: 1. BRABO 3:46.78

4x100m wisselslag 17-18: 1. DMB 4:16.99

4x100m vrije slag 19 jaar en ouder: 1. BRABO 3:43.88

4x100m wisselslag 19 jaar en ouder: 1. MEGA 4:11.97