Doorbraak te gevaarlijk om te delen, zegt Musk
Open AI, de onderzoeksgroep van Elon Musk, beweert een grote doorbraak te hebben gerealiseerd in art...
Er zijn ook vragen over de zin van het nieuwe provinciehuis. pdr
Timing
Het nieuwe provinciehuis doet stof opwaaien. Vlaams Belang noemt het een megalomaan project, maar volgens de gedeputeerde verloopt alles normaal.
Er zijn ook vragen over de zin van het nieuwe provinciehuis. pdr
Timing
Het nieuwe provinciehuis doet stof opwaaien. Vlaams Belang noemt het een megalomaan project, maar volgens de gedeputeerde verloopt alles normaal.
AntwerpenDe bouw van het nieuwe provinciehuis op de Koningin Elisabethlei gaat stilaan de finale fase in. De medewerkers verhuizen op 15 oktober. Die timing komt niet in het gedrang.
Het kostenplaatje daarentegen ziet er anders uit dan verwacht. Dat blijkt uit het antwoord van gedeputeerde Ludwig Caluwé op een schriftelijke vraag van provincieraadslid en fractieleider van Vlaams Belang Jan Claessen.
Eerst werd de bouw van het nieuwe provinciehuis geraamd op 72,7 miljoen euro, maar nu zijn er meerkosten van vijf miljoen euro. Misschien komt daar nog eens 600.000 euro bij. ‘Dat is in totaal 78,5 miljoen euro’, zegt Claessen. ‘Of ruim 23 miljoen meer dan het prestigieuze Museum aan de Stroom gekost heeft. Een megalomaan project dus en dat voor een provinciegebouw. Iedereen weet dat de provincies geen lang leven meer beschoren zijn. Over zes jaar zal het wellicht helemaal voorbij zijn. Sinds het begin is er al veel misgelopen, maar het provinciebestuur wilde de bouw per se doordrukken. Dit is een overbodig en geldverslindend project.’
Meerkosten normaal
‘Meerkosten van tien procent op een bouwproject zijn normaal’ Karl Cools Departementshoofd Logistiek
Volgens Karl Cools, departementshoofd Logistiek van de provincie Antwerpen, zijn de meerkosten geen uitzondering. ‘Meerkosten van tien procent op een bouwproject zijn normaal’, zegt Cools.
‘Vandaag bedragen de meerkosten 7,5 procent. Die vijf miljoen euro moeten we opsplitsen. Ongeveer één miljoen gaat naar vermoedelijke hoeveelheden, die bij de opmaak van het bestek in het begin van het project niet juist in te schatten zijn. Hoeveel staal het beton bevatte bijvoorbeeld.’
‘De overige vier miljoen zijn de verrekeningen. Vaak heeft dat te maken met een gewijzigde wetgeving of nieuwe technieken. Het programma van het provinciehuis werd opgemaakt rond 2010. Er is veel veranderd in die acht jaar. Bovendien is dit een buitengewoon project.’