Darcis en Authom sneuvelen in laatste voorronde, Goffin en Bemelmans kennen tegenstander
Maxim Authom. Foto: Belga
Steve Darcis (ATP 131) en Maxim Authom (ATP 196) zijn zaterdag allebei uitgeschakeld in de derde en laatste voorronde van de Australian Open.

Darcis ging op het hardcourt in Melbourne met 7-6 (8/6), 1-6 en 6-4 onderuit tegen de Oostenrijker Jurgen Melzer (ATP 106). Authom verloor met 5-7, 7-6 (7/1) en 6-2 van de Amerikaan Tim Smyczek (ATP 111).

Ruben Bemelmans (ATP 173) plaatste zich zaterdag wel voor de hoofdtabel na een 6-2, 6-2 zege tegen de Japanner Hiroki Moriya (ATP 146). Hij neemt het in de eerste ronde op tegen het Kroatische opslagkanon Ivo Karlovic (ATP 25), het 23e reekshoofd. Het wordt hun eerste onderlinge duel.

David Goffin (ATP 22) treft als 20e reekshoofd in zijn openingswedstrijd de Amerikaanse qualifier Michael Russel (ATP 156). Zij speelden al drie keer tegen elkaar, telkens won Goffin.

Hoofdtabel mannen

Hoofdtabel van het mannentoernooi op de Australian Open 2015 in Melbourne (met qualifiers):
 
1e kwart
Novak Djokovic (Ser/1) - Aljaz Bedene (Sln)
Andrey Kuznetsov (Rus) - Albert Ramos-Vinolas (Spa)
Go Soeda (Jap) - Elias Ymer (Zwe)
James Ward (GBr) - Fernando Verdasco (Spa/31)
John Isner (VSt/19) - Jimmy Wang (Tpe)
Laurent Lokoli (Fra) - Andreas Haider-Maurer (Oos)
Pablo Carreno Busta (Spa) - Gilles Muller (Lux)
Dominic Thiem (Oos) - Roberto Bautista Agut (Spa/13)
Feliciano Lopez (Spa/12) - Denis Kudla (VSt)
Blaz Rola (Sln) - Adrian Mannarino (Fra)
Juan Martin Del Potro (Arg) - Jerzy Janowicz (Pol)
Lucas Pouille (Fra) - Gaël Monfils (Fra/17)
Julien Benneteau (Fra/25) - Benjamin Becker (Dui)
Lleyton Hewitt (Aus) - Zhang Ze (Chn)
Donald Young (VSt) - Tim Puetz (Dui)
Illya Marchenko (Oek) - Milos Raonic (Can/8)
2e kwart
Stan Wawrinka (Zwi/4) - Marsel Ilhan (Tur)
Marius Copil (Roe) - Pablo Andujar (Spa)
Jarkko Nieminen (Fin) - Andrey Golubev (Kaz)
Matthias Bachinger (Dui) - Pablo Cuevas (Uru/27)
Alexandr Dolgopolov (Oek/21) - Paolo Lorenzi (Ita)
Sam Querrey (VSt) - Vasek Pospisil (Can)
Guillermo Garcia-Lopez (Spa) - Peter Gojowczyk (Dui)
Alejandro Gonzalez (Col) - Fabio Fognini (Ita/16)
David Ferrer (Spa/9) - Thomaz Bellucci (Bra)
Sergiy Stakhovsky (Oek) - Dusan Lajovic (Ser)
Marcel Granollers (Spa) - Stéphane Robert (Fra)
Robin Haase (Ned) - Gilles Simon (Fra/18)
Santiago Giraldo (Col/30) - Jan Hernych (Tsj)
Kyle Edmund (GBr) - Steve Johnson (VSt)
Ivan Dodig (Kro) - Joao Souza (Bra)
Nicolas Almagro (Spa) - Kei Nishikori (Jap/5)
3e kwart
Tomas Berdych (Tsj/7) - Alejandro Falla (Col)
Jurgen Melzer (Oos) - Victor Estrella Burgos (Dom)
Jiri Vesely (Tsj) - Viktor Troicki (Ser)
John Millman (Aus) - Leonardo Mayer (Arg/26)
Philipp Kohlschreiber (Dui/22) - Paul-Henri Mathieu (Fra)
Tobias Kamke (Dui) - Bernard Tomic (Aus)
Sam Groth (Aus) - Filip Krajinovic (Ser)
Thanasi Kokkinakis (Aus) - Ernests Gulbis (Let/11)
Kevin Anderson (ZAf/14) - Diego Schwartzman (Arg)
Ricardas Berankis (Lit) - Igor Sijsling (Ned)
Blaz Kavcic (Sln) - James Duckworth (Aus)
Carlos Berlocq (Arg) - Richard Gasquet (Fra/24)
Lukas Rosol (Tsj/28) - Kenny de Schepper (Fra)
Jan-Lennard Struff (Dui) - Dudi Sela (Isr)
Luke Saville (Aus) - Tim Smyczek (VSt)
Mikhail Youzhny (Rus) - Rafael Nadal (Spa/3)
4e kwart
Andy Murray (GBr/6) - Yuki Bhambri (Ind)
Alexander Kudryavtsev (Rus) - Marinko Matosevic (Aus)
Jordan Thompson (Aus) - Joao Sousa (Por)
Tatsuma Ito (Jap) - Martin Klizan (Slk/32)
++ David Goffin (BEL/20) - Michael Russell (VSt)
Marcos Baghdatis (Cyp) - Temuraz Gabashvili (Rus)
Maximo Gonzalez (Arg) - Lukas Lacko (Slk)
Dustin Brown (Dui) - Grigor Dimitrov (Bul/10)
Tommy Robredo (Spa/15) - Edouard Roger-Vasselin (Fra)
Malek Jaziri (Tun) - Mikhail Kukushkin (Kaz)
Federico Delbonis (Arg) - Nick Kyrgios (Aus)
++ Ruben Bemelmans (BEL) - Ivo Karlovic (Kro/23)
Jérémy Chardy (Fra/29) - Borna Coric (Kro)
Andreas Seppi (Ita) - Denis Istomin (Oez)
Juan Monaco (Arg) - Simone Bolelli (Ita)
Lu Yen-Hsun (Tai) - Roger Federer (Zwi/2)
 
Hoofdtabel vrouwen
 
Hoofdtabel van het vrouwentoernooi op de Australian Open 2015 in Melbourne (met qualifiers):
 
1e kwart
++ Serena Williams (VSt/1) - Alison Van Uytvanck (BEL)
Vera Zvonareva (Rus) - Ons Jabeur (Tun)
Olivia Rogowska (Aus) - Nicole Gibbs (VSt)
Jana Cepelova (Slk) - Elina Svitolina (Oek/26)
Garbine Muguruza (Spa/24) - Marina Erakovic (NZe)
Daniel Hantuchova (Slk) - Zheng Saisai (Chn)
Kimiko Date-Krumm (Jap) - Anna Tatishvili (VSt)
Timea Bacsinszky (Zwi) - Jelena Jankovic (Ser/15)
++ Dominika Cibulkova (Slk/11) - Kirsten Flipkens (BEL)
Tsvetana Pironkova (Bul) - Heather Watson (GBr)
Romina Oprandi (Zwi) - Denisa Allertova (Tsj)
Zhang Shuai (Chn) - Alizé Cornet (Fra/19)
Barbora Zahlavova Strycova (Tsj/25) - Timea Babos (Hon)
Zheng Jie (Chn) - Chang Kai-Chen (Tai)
Sloane Stephens (VSt) - Victoria Azarenka (WRu)
Taylor Townsend (VSt) - Caroline Wozniacki (Den/8)
2e kwart
Petra Kvitova (Tsj/4) - Richel Hoogenkamp (Ned)
Donna Vekic (Kro) - Mona Barthel (Dui)
Lesia Tsurenko (Oek) - Madison Keys (VSt)
Yvonne Meusburger (Oos) - Casey Dellacqua (Aus/29)
Samantha Stosur (Aus/20) - Monica Niculescu (Roe)
Francesca Schiavone (Ita) - Coco Vandeweghe (VSt)
Irina Falconi (VSt) - Kaia Kanepi (Est)
Madison Brengle (VSt) - Andrea Petkovic (Dui/13)
Flavia Pennetta (Ita/12) - Camila Giorgi (Ita)
Tereza Smitkova (Tsj) - Mirjana Lucic-Baroni (Kro)
Lauren Davis (VSt) - Aleksandra Krunic (Ser)
Maria-Teresa Torro-Flor (Spa) - Venus Williams (VSt/18)
Varvara Lepchenko (VSt/30) - Vitalia Diatchenko (Rus)
Shelby Rogers (VSt) - Ajla Tomljanovic (Aus)
Alla Kudryavtseva (Rus) - Johanna Larsson (Zwe)
Kurumi Nara (Jap) - Agnieszka Radwanska (Pol/6)
3e kwart
Ana Ivanovic (Ser/5) - Lucie Hradecka (Tsj)
Polona Hercog (Sln) - Wang Qiang (Chn)
Storm Sanders (Aus) - Klara Koukalova (Tsj)
Julia Görges (Dui) - Belinda Bencic (Zwi/32)
Karolina Pliskova (Tsj/22) - Evgeniya Rodina (Rus)
Alison Riske (VSt) - Océane Dodin (Fra)
Roberta Vinci (Ita) - Bojana Jovanovski (Ser)
++ An-Sophie Mestach (BEL) - Ekaterina Makarova (Rus/10)
Sara Errani (Ita/14) - Grace Min (VSt)
Silvia Soler-Espinosa (Spa) - Annika Beck (Dui)
Renata Voracova (Tsj) - Lara Arruabarrena (Spa)
++ Yanina Wickmayer (BEL) - Anastasia Pavlyuchenkova (Rus/33)
Sabine Lisicki (Dui/28) - Kristina Mladenovic (Fra)
Duan Ying-ying (Chn) - Bethanie Mattek-Sands (VSt)
Jarmila Gajdosova (Aus) - Alexandra Dulgheru (Roe)
Karin Knapp (Ita) - Simona Halep (Roe/3)
4e kwart
Eugenie Bouchard (Can/7) - Anna-Lena Friedsam (Dui)
Kiki Bertens (Ned) - Daria Gavrilova (Aus)
Stefanie Voegele (Zwi) - Pauline Parmentier (Fra)
Caroline Garcia (Fra) - Svetlana Kuznetsova (Rus/27)
Carla Suarez Navarro (Spa/17) - Carina Witthöft (Dui)
Stephanie Foretz (Fra) - Christina McHale (VSt)
Elena Vesnina (Rus) - Katerina Siniakova (Tsj)
Irina-Camelia Begu (Roe) - Angélique Kerber (Dui/9)
Lucie Safarova (Tsj/16) - Yaroslava Shvedova (Kaz)
Monica Puig (Pri) - Arina Rodionova (Aus)
Ana Konjuh (Kro) - Magdalena Rybarikova (Slk)
Tatjana Maria (Dui) - Peng Shuai (Chn/21)
Zarina Diyas (Kaz/31) - Urszula Radwanska (Pol)
Anna Schmiedlova (Slk) - Chanelle Scheepers (ZAf)
Alexandra Panova (Rus) - Sorana Cirstea (Roe)
Petra Martic (Kro) - Maria Sharapova (Rus/2)