Sven Nys afgetekend zegekampioen veldritseizoen 2012-2013
Foto: belga
De zegestanden in het veldritseizoen 2012-2013 dat gisteren afgesloten werd. Er volgt enkel nog een 'gala-cross' komende woensdag in Waregem.

Elite
18 zeges
SVEN NYS: Neerpelt (29/09), Kalmthout (30/09), Ruddervoorde (07/10), Koppenberg (01/11), Zonhoven (04/11), Hamme-Zogge (11/11), Hasselt (17/11), Gavere (18/11), Koksijde (24/11), Roubaix (02/12), Overijse (09/12), Sint-Niklaas (19/12), Zolder (26/12), Bredene (29/12), WK Louisville (02/02), Hoogstraten (10/02), Eeklo (17/02), Lebbeke (23/02) - eindzege Hansgrohe Superprestige
13 zeges
NIELS ALBERT: Erpe-Mere (16/09), Laarne (06/10), Ronse-Kluisbergen (14/10), Pilzen (28/10), Dottignies (03/11), Niel (10/11), Leuven (16/12), Loenhout (28/12), Diegem (30/12), Cincinnati (19/01), Lille (09/02), Heerlen (17/02), Oostmalle (24/02) - eindzege Wereldbeker en bpost bank trofee
5 zeges
KEVIN PAUWELS: Tabor (21/10), Antwerpen (08/12), Namen (23/12), Baal (01/01),Rome (06/01)
KLAAS VANTORNOUT: Ardooie (18/10), Gieten (25/11) , BK Mol (13/01), Otegem (14/01), Middelkerke (16/02)
1 zege
BART AERNOUTS: Woerden (23/10)
JIM AERNOUTS: Contern (21/10)
JAN DENUWELAERE: Essen (22/12)
TOM MEEUSEN: Zonnebeke (19/01)
ROB PEETERS: Surhuisterveen (03/01)
BART WELLENS: Maldegem (06/02)

Beloften
. 7 zeges
Wietse Bosmans (Kalmthout): Pilzen (28/10), Hasselt (17/11), Koksijde (24/11), Zolder (26/12), Baal (01/01), Hoogerheide (20/01), Hoogstraten (10/02) - eindzege Wereldbeker en bpost bank trofee
. 6 zeges
Wout Van Aert (Lille): Koningshooikt (16/09), Zonhoven (04/11), Gavere (18/11), Gieten (25/11), Rijkevorsel (01/12), Oostmalle (24/02) - eindzege Superprestige
. 4 zeges
Michael Vanthourenhout (Beernem): Kalmthout (30/09), Ronse (14/10), Koppenberg (01/11), Middelkerke (16/02)
. 3 zeges
Tim Merlier (Wortegem-Petegem): Alsemberg (27/10), Vorselaar (15/12), Lille (09/02)
. 2 zeges
Gianni Vermeersch (Klerken): Varsenare (08/12), Lichtervelde (15/12)
. 1 zege
Toon Aerts (Rijkevorsel): Eversel/Heusden-Zolder (28/10)
Laurens Sweeck (Schriek): BK Mol (13/01)
Yorben Van Tichelt (Oostmalle): Kasterlee (17/02)

Elite zonder contract
. 8 zeges
Kendric Van Grembergen (Herzele): Moerbeke (07/10), Serskamp (13/10), Bredene (20/10), Zingem (21/10), Lochristi (28/10), Gooik (04/11), Lotenhulle (01/12), Tiegem (02/12),
. 6 zeges
Kevin Eeckhout (Wetteren): Knesselare (15/09), Wilrijk (21/10), Ipswich (04/11), Southampton (18/11), Berlare (24/11), Beernem (26/12)
. 4 zeges
Sven Beelen (Meerhout): Meerhout (06/10), Nossegem (01/11), Houthalen (11/11), Lichtaart (17/11)
. 3 zeges
Joeri Hofman (Buggenhout): Zemst-Hofstade (08/09), Shrewsbury (16/12), Derby (06/01)
. 2 zeges
Kevin Cant (Wechelderzande): Kessel-Fort (02/09), BK Mol (13/01)
. 1 zege
Vinnie Braet (Zwevezele): Waregem (06/01)
Robby Cobbaert (Herzele): Brakel-Elst (03/11)
Dave De Cleyn: Hoegaarden (25/11)
Steven De Decker: Maria-Aalter (25/11)
Floris De Tier: South Shields (02/12)
Patrick Gaudy: Balegem-Oosterzele (23/12)
Bart Hofman (Elversele): Zelzate (17/11)
Jimmy Tielens (Paal): Lummen (02/12)
Kay Van den Brande (Zichem): Langemark (22/12)

 Juniores
. 7 zeges
Alexander Ameel (Merkem): Berlare (24/11), , Maria-Aalter (25/11), Lotenhulle (01/12), Bredene (29/12), Perwez (05/01), Waregem (06/01), Zonnebeke (19/01)
. 6 zeges
Yannick Peeters (Mol): Neerpelt (29/09), Meerhout (06/10), Tessenderlo-Schoot (21/10), Alsemberg (27/10), PK Mol (01/12), BK Mol (12/01), Kasterlee (17/02)
. 5 zeges
Massimo Vanderaerden (Lummen): Moerbeke (07/10), Heure-le-Romain (17/11), Hermalle-sous-Huy (25/11), Banneux (16/12), Waremme (23/12)
. 4 zeges
Stef Claeys (Oostrozebeke): Laarne (06/10), Lochristi (28/10), Tiegem (02/12), Beernem (26/12)
Quinten Hermans (Tessenderlo): Erpe-Mere (16/09), Hoboken (23/09), Lummen (02/12), Overijse (09/12)
. 3 zeges
Ben Boets (Leopoldsburg): Koningshooikt (16/09), Antwerpen (08/12), Leuven (16/12)
Stijn Caluwé (Malle): Kessel-Fort (02/09), Wiekevorst (09/09), Vorselaar (15/12)
Thomas Joseph (Heuvelland): Bredene (20/10), Zingem (21/10), Varsenare (08/12)
Vincent Peeters (Wechelderzande): Niel (10/11), Houthalen (11/11), Assenede (20/01)
Ward Van Laer (Kasterlee): Wilrijk (21/10), Eversel/Heusden-Zolder (28/10), Lichtaart (17/11)
. 2 zeges
Kevin Dupont (Vossem): Nossegem (01/11), Lichtervelde (15/12)
Din Van den Driessche (Aalst): Serskamp (13/10), Zelzate (17/11)
Elias Van Hecke (Hamme): Steenhuffel (01/09), Zemst-Hofstade (08/09)
. 1 zege
Thijs Aerts (Rijkevorsel): Eeklo (17/02)
Jordy Andries: Wanze (26/12)
Nicolas Cleppe (Ingelmunster): Balegem-Oosterzele (23/12)
Jonas Degroote (Ieper): Koekelare (27/10)
Kobe Goossens (Baal): Lebbeke (23/02)
Lenny Mortier (Evergem): Knesselare (15/09)
Arne Poelvoorde (Wontergem): Brakel-Elst (03/11)
Gianni Quintelier (Puurs): Gooik (04/11)
Jelle Schuermans: Hoegaarden (25/11)
Jens Teirlinck ( Affligem): Anvaing (19/02)
Nick Van de Kerckhove: Diksmuide (13/10)
Aaron Vandermeirsch (Oudenaarde): Langemark (22/12)
Nick Verheyen (Meer): Oostmalle (24/02)

Nieuwelingen
. 23 zeges
Eli Iserbyt (Bavikhove): Kessel-Fort (02/09), Wiekevorst (09/09), Erpe-Mere (16/09), Hoboken (23/09), Ruddervoorde (07/10), Ronse (14/10), Zingem (21/10), Koekelare (27/10), Dottenijs (03/11), Hasselt (17/11), Koksijde (24/11), Lotenhulle (01/12), Antwerpen (08/12), Lichtervelde (15/12), Beernem (26/12), Perwez (06/01), BK Mol (12/01), Zonnebeke (19/01), Middelkerke (16/02), Eeklo (17/02), Anvaing (19/01), Assenede (20/01), Lebbeke (23/02)
. 8 zeges
Nick Verheyen (Meer): Stabroek (29/09), Serskamp (13/10), Wilrijk (21/10), Alsemberg (27/10), Nossegem (01/11), Lichtaart (17/11), Hoegaarden (25/11), Rijkevorsel (01/12),
. 4 zeges
Miqéle Brulez (Izegem): Knesselare (15/09), Lochristi (28/10), Tiegem (02/12), Langemark (22/12)
Tijl Pauwels (Meer): Meerhout (06/10), Diksmuide (13/10), Gooik (04/11), Lummen (02/12)

. 3 zeges
Cedric Beullens (OLV Waver): Neerpelt (29/09), Koningshooikt (16/09), Houthalen (11/11)
Han Devos (Scherpenheuvel): Moerbeke (07/10), Hermalle-sous-Huy (25/11), Wanze (26/12)
Alessio Dhoore (Brugge): Zemst-Hofstade (08/09), Leuven (16/12), BK Mol 1stej (12/01)
. 2 zeges
Jorn Montaigne (Koekelare): Varsenare (08/12), Waregem (06/01)
Gianni Siebens (Sint-Katelijne-Waver): Heure-le-Romain (17/11), Waremme (23/12)
Timo Verberckmoes (Zele): Zelzate (17/11), Berlare (24/11)
. 1 zege
Andres Baert (Zele): Balegem-Oosterzele (23/12)
Alex Colman (Hamme): Vorselaar (15/12)
Tibo Degryse (Woesten): Laarne (06/10)
Briek Hermans: Kasterlee (17/202)
Sylvain Leonard: Banneux (16/12)
Jarno Liessens (Zwijndrecht): Brakel-Elst (03/11)
Shayna Pruvoost (Izegem): Maria-Aalter (25/11)
Victor Vandebosch (Westmalle): Tessenderlo-Schoot (21/10)

 Vrouwen
 8 zeges
Sanne Cant (Wechelderzande): Kalmthout (30/09), Leuven (16/12), Essen (22/12), Loenhout (28/12), BK Mol (13/01), Hoogstraten (10/02), Middelkerke (16/02), Oostmalle (24/02) - eindzege bpost bank trofee
. 3 zeges
Kim Van de Steene (Zottegem): Knesselare (15/09), Zingem (21/10), Wilrijk (21/10)
. 2 zeges
Stephanie De Croock (Wetteren): Lotenhulle (01/12), Lichtervelde (15/12)
Ellen Van Loy (Herenthout): Mol (01/12), Valkenburg (23/02)
. 1 zege
Jo Blanchaert (Deinze): Brakel-Elst (03/11)
Lisa Bogaert (Ingelmunster): Zelzate (17/11)
Caren Commissaris (Wuustwezel): Serskamp (13/10)
Anja Geldhof (Ertvelde): Berlare (24/11)

Vrouwen jeugd
. 2 zeges
Axelle Bellaert (Stalhille): Knesselare (15/09), Zelzate (17/11)
Femke Van den Driessche (Aalst): Brakel-Elst (03/11), Lotenhulle (01/12)
Laura Verdonschot (Lommel): Berlare (24/11), BK Mol (13/01)
. 1 zege
Lara Defour (Oekene): Serskamp (13/10)