Volgens China Labor Watch stelt de fabriek van HEG Electronics, waar gadgets worden geproduceerd voor onder andere Motorola en Samsung, kinderen te werk. Samsung stuurde prompt een team ter plaatse om die beweringen na te gaan.
Uit het rapport van die audit blijkt nu dat er geen minderjarigen illegaal aan het werk zijn in de Chinese gadgetfabriek. De 16- en 17-jarigen die werden aangetroffen, waren ingeschreven met een studentencontract. Samsung zegt dat het onderzoek werd bemoeilijkt omdat er elke maand een personeelsverloop is van 30 procent, maar alles werd succesvol afgerond dankzij een doorlichting van de personeelsbestanden, identiteitscontroles en interviews met jongere werknemers.
Er werden dan wel geen sporen van kinderarbeid aangetroffen, toch had het Samsung-team nog heel wat bedenkingen bij de arbeidsomstandigheden bij HEG Electronics. En dan meer specifiek over de vele overuren en het een gebrek aan de nodige veiligheids- en gezondheidsmaatregelen.
Samsung heeft HEG formeel laten weten dat het zich moet schikken naar de arbeidswetgeving, en ook het tewerkstellingsbeleid van Samsung moet naleven.

