(Belga) Het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid waarschuwt de bevolking voor enkele bijzonder gevaarlijke drugs die in omloop zijn. Tijdens het verlengde weekend van 11 november zijn in België namelijk verschillende intoxicaties na het gebruik van cocaïne vastgesteld.
De gebruikers vertoonden dezelfde symptomen die voorkomen bij intoxicatie met atropine. Ze hadden last van evenwichtstoornissen, hallucinaties, verwardheid, agressie, waanideeën en verwijding van de pupillen. De resultaten van de analyse zijn nog niet bekend, maar waarschijnlijk gaat het om gevallen waarbij cocaïne vermengd met atropine werd gesnoven of geïnjecteerd. Dergelijke gevallen kwamen eind 2004 al eens voor in België. De laatste tijd wordt in België, Luxemburg, Nederland en Frankrijk ook cocaïne gemengd met hydroxyzine op de markt aangeboden. Voorts werd ook al de combinatie van cocaïne met levamisol teruggevonden. (lim)