Kalle Palander, Finlands meest succesvolle alpijnse skiër, zet op 35-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend.

'De motivatie om te trainen en aan wedstrijden deel te nemen is weg', vertelde Palander op een persconferentie in Vantaa. 'Onlangs hebben mijn vrouw en ik een tweeling gekregen en dat is ook een belangrijke reden waarom ik stop.'

Palander werd in 1999 wereldkampioen op de slalom en schreef in totaal veertien wereldbekerwedstrijden achter zijn naam.

De voorbije jaren was de Fin vooral op de sukkel met blessures. Vorig jaar liep hij een zware blessure op aan de rechterknie tijdens de eerste wereldbekermanche van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Hij ging daarna onder het mes en miste het volledige seizoen.