Opmerkelijk veel vrije studentenkoten in Gent
Foto: DSO
In Gent staan er nog heel wat studentenkoten vrij. Dat is uitzonderlijk, want alle andere studentensteden zijn 'volzet'. Een gevolg van investeringen in vastgoed voor studenten door de universiteit en de privé-sector. Dat schrijft De Morgen dinsdag.

Van de 7.000 koten die door organisatie Kot@Gent beheerd worden, staan er nog enkele honderden vrij. 'Opmerkelijk en een pak meer dan de voorbije jaren', aldus Tommy Heleu in De Morgen. Ook wie rondwandelt in de studentenstad, zal op verschillende plaatsen nog bordjes met 'te huur' zien hangen. Wie in Leuven, Antwerpen of Brussel nog een kot zoekt, is er echter aan voor de moeite.

De redenen voor de leegstand zijn legio. Zo zijn er de voorbije jaren heel wat nieuwe studentenkoten gebouwd, onder meer door vastgoedkantoren, en is het niet evident om ze allemaal gevuld te krijgen. Daarnaast kost een kotstudent snel heel wat geld.

Samentroepen

Er zijn wel stadsreguleringen die goedkope koten voorzien. 'Die reguleringen zorgen er ook voor dat koten die wettelijk niet in orde zijn, niet verhuurd raken', aldus schepen van Onderwijs Rudy Coddens in De Morgen. 'In die zin zijn leegstaande koten goed nieuws.'

Ten slotte troepen studenten ook massaal samen: ze delen een appartement of een huis. 'Dat mag eigenlijk niet', aldus Coddens, 'maar het is heel moeilijk om te controleren'.