In Londen zijn de Paralympische Spelen, de Olympische Spelen voor mensen met een handicap, gestart met de traditionele openingsceremonie. 4.200 atleten uit meer dan 150 landen staan klaar om te schitteren in de Engelse hoofdstad. Tot 9 september kan u weer genieten van topsport en ook in Engeland beseffen ze dat maar al te goed: de ticketverkoop was een groot succes en ook de mediabelangstelling neemt fors toe.

Een tot de nok gevuld Olympisch Stadion (80.000 toeschouwers) kon zien hoe de wereldberoemde verlamde Britse natuurkundige Stephen Hawking het startsein mocht geven voor de ceremonie. Hawking nam de bezoeker mee naar het universum en het ontstaan daarvan. Zo verwees de appel naar de zwaartekrachttheorie van Isaac Newton. De ceremonie werd uiteindelijk één grote ontdekkingstocht van de centrale figuur Miranda.

De 86-jarige Queen verwelkomde het publiek aan de zijde van Sir Philip Craven, de voorzitter van het Internationaal Paralympisch Comité. De vlag van Groot-Brittanië werd gehesen en God Save The Queen galmde door het hele stadion. Hierna mochten de landen en hun atleten de intrede maken. België kwam met een delegatie van 40 atleten binnen. Discuswerper Gino De Keersmaeker mocht voorop de vlag dragen.

Na het tweede deel van het optreden, werd het tijd om het olympisch vuur aan te steken. Joe Townsend, een Britse paralympische triatleet kreeg de eer om met de vlam binnen te vliegen. De fakkel werd doorgegeven aan Margaret Maughan, die het paralympisch vuur deed branden. De ceremonie werd afgesloten met het nummer 'I am what I am'.