Een verbod van discriminatie op grond van seksuele geaardheid moet in de grondwet worden opgenomen. Dat wil de Nederlandse Partij van de Arbeid, die donderdag met een actieplan voor acceptatie van homoseksualiteit naar buiten kwam.

 "Er mag nu niet worden gediscrimineerd op politieke gezindheid, ras, geslacht, geloof of leeftijd. Wat ons betreft komt seksuele geaardheid ook in dat rijtje", aldus Tweede Kamerlid Ronald Plasterk. Hoewel discriminatie op welke grond dan ook al niet is toegestaan, wil de PvdA met de toevoeging benadrukken dat homodiscriminatie onaanvaardbaar is.


 De partij pleit verder voor extra maatregelen "om de acceptatie van homoseksualiteit te verbeteren". Zo moet er een registratiesysteem komen waarmee geweld tegen homo’s anoniem kan worden gemeld, via het internet of een app op een smartphone. De sociaaldemocraten willen ook speciale hulpverlening en opvang voor homoseksuelen die het door hun etnische of religieuze achtergrond moeilijk hebben.

 Het idee om discriminatie op grond van seksuele geaardheid expliciet op te nemen in de grondwet is niet nieuw in Nederland. In 2007 kwam D66 al met een wetsontwerp met de toevoeging.