GENT
In mei begint bouw Arteveldestadion
| Karel Van KeymeulenVoetbalploeg AAGent speelt in het Ottenstadion, dat midden in een woongebied ligt en met 12.000zitjes te klein wordt voor een ambitieuze ploeg. Op de voormalige Groothandelsmarkt — vlakbij ...
Voetbalploeg AAGent speelt in het Ottenstadion, dat midden in een woongebied ligt en met 12.000zitjes te klein wordt voor een ambitieuze ploeg. Op de voormalige Groothandelsmarkt — vlakbij UZ , R4 en Ringvaart — verrijst een modern voetbalstadion in glas en staal met 20.000zitplaatsen.
Gisteren werd een financieringsovereenkomst getekend tussen Stad Gent, AG Stadsontwikkelingsbedrijf, voetbalclub AAGent, de nv Buffalo als bouwheer en projectontwikkelaar Ghelamco Group.
Het hele project - stadion, kantoorgebouwen, hotel en winkels - kost 85miljoen euro. ‘De stad en de club dragen voor het stadion in allerlei vormen 42miljoen euro bij en de rest wordt door Ghelamco Group geïnvesteerd', zegt Christophe Peeters (Open VLD), schepen van Sport en Financiën. Peeters zei dat een inbreng tot 60procent van de overheden normaal is. ‘Dat zie je ook in ons omliggende landen. Een evenwicht tussen 50procent privégeld en 50procent overheids- en clubgeld is goed.' Hij hoopt dat Philippe Muyters (N-VA), Vlaams minister van Sport, alsnog 10 in plaats van 5miljoen euro in de vorm van een achtergestelde lening toekent.
Het was uitkijken naar de timing die Paul Gheysens, de Ghelamco-voorzitter, zou geven. Hij was vrij formeel: tegen de zomer van 2012 staat het stadion er.
‘Eind januari wordt de gewijzigde bouwvergunning ingediend. Het stadion is immers aangepast. Daarin zijn de bouw van een hotel met 210kamers en winkels inbegrepen. Als we op 15april een bouwvergunning hebben, kunnen we begin mei volop van start gaan. Met de bouwvergunning die we al hebben, kunnen we doorwerken aan het heien van palen en funderingswerken. Het ondergrondse werk is heel belangrijk. Bovengronds werken we met een betonstructuur die tegen augustus klaar kan zijn. Eind dit jaar kan de romp van het stadion al klaar zijn. Dat betekent dat het stadion speelklaar kan zijn tegen het voetbalseizoen 2012-2013', zei Gheysens.
Gheysens hoopt dat Hilde Crevits (CD&V), Vlaams minister van Openbare Werken, de beloofde infrastructuurwerken snel zal laten uitvoeren. Het gaat om een ‘ovonde' (ovale rotonde) aan de afrit van de E17, het doortrekken van de R4 en een brug die R4-Zuid met een rotonde verbindt. Anders dreigt er een verkeerschaos.
‘Aan de overkant beginnen we ook aan de zogenaamde Dacar-site. We bouwen daar een ondergrondse parkeergarage voor duizend wagens. Daarboven bouwen we winkels. Daar zijn al kandidaten voor', zegt Gheysens. Voorts zijn nog 750bovengrondse plus 120vipparkeerplaatsen gepland.
Michel Louwagie, manager van AAGent, zei dat ‘er zonder overheidssteun geen nieuw stadion komt'. Hij is trots dat AAGent als eerste voetbalclub in België over een nieuw stadion zal kunnen beschikken. ‘Met dat nieuwe stadion kunnen we proberen kampioen van België te worden. Ondanks het feit dat Jean-Luc Dehaene (notoir supporter van Club Brugge) zegt dat we nog wat tijd nodig zullen hebben.'