Mijn Standaard

Registreer u gratis »    Meld u aan »    Log uit

Verzekerd door het leven

Bekijk het overzicht van de meest courante verzekeringen voor iedere levensfase in ons dossier verzekeringen.

Dossier verzekeringen

Wii-verkoop zakt in elkaar

  • donderdag 29 oktober 2009
  • Bron: Bloomberg
  • Auteur: mcu
Wii-verkoop zakt in elkaar

Wii-verkoop zakt in elkaar

Nintendo, de Japanse producent van spelconsoles, heeft zijn winstprognose voor dit jaar verlaagd nu de verkoop van de Wii sterk omlaag gaat. De marktleider verkocht de afgelopen zes maanden 5,75 miljoen Wii’s, 43 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar.

De verkoop van de draagbare DS ging in dezelfde periode omlaag van 13,73 miljoen stuks tot 10,1 miljoen.

De nettowinst zal volgens Nintendo terugvallen tot 230 miljard yen (1,72 miljard euro) in het boekjaar dat wordt afgesloten in maart 2010. Analisten hadden voorheen gerekend op 270 miljard yen. De Japanners wijten de slechtere resultaten aan een gebrek aan sterke nieuwe games.

In september verloor de Wii na drie jaar zijn marktleiderschap op de consolemarkt in de VS en Japan aan Sony. Nintendo verlaagde de prijs van de Wii met 20 procent, maar de PlayStation 3 werd 25 procent goedkoper.

  • Print
  • Bewaar
  • Corrigeer
  • Aanraden
Meld u aan en reageer als eerste »



Nieuwsoverzicht

Binnenland

Sport

Beurskoersen

BLOG: Centen tellen

DE PIJN VAN HET MAGAZIJN

De Standaard-redacteur Peter Cuypers probeert tweewekelijks op zaterdag het moreel van de consument op te krikken.

geldvragen

Geldvragen

Lees het antwoord op deze en andere geldvragen op www.standaard.biz/geldvragen

Hebt u ook een vraag over geldzaken? Mail ze naar geldvragen@standaard.be. Onze specialisten beantwoorden een selectie van de beste vragen.