Mijn Standaard

Registreer u gratis »    Meld u aan »    Log uit

De knuffel is niet te stuiten

Jongens en meisjes begroeten elkaar steeds vaker met een knuffel of een kus.

Crevits wil meer flitspalen op gewestwegen

  • zondag 15 november 2009
  • Bron: belga
  • Auteur: svh
Crevits wil meer flitspalen op gewestwegen

Crevits wil meer flitspalen op gewestwegen

BRUSSEL - Meer flitspalen op de gevaarlijke punten op gewestwegen is één van de pistes die Vlaams minister van Mobiliteit Hilde Crevits (CD&V) wil bewandelen om dodelijke fietsongevallen te vermijden. Dat heeft ze zondag gezegd in het VRT-programma De Zevende Dag.

Volgens Crevits is de aanpak van overdreven snelheid en het versterken van de ordehandhaving op gevaarlijke (kruis)punten een aangewezen keuze om dodelijke ongevallen met fietsers zoveel mogelijk te vermijden.

De Vlaamse minister wil daarom meer flitspalen op de gevaarlijke punten op de gewestwegen. 'We gaan de mensen niet zomaar wat ambeteren met flitspalen te zetten op plaatsen waar het helemaal niet nodig is, maar we moeten inspanningen leveren op de gevaarlijke punten. De fietser is zo kwetsbaar', zei Crevits.

Naast het afdwingen van de verkeersregels zijn volgens de minister ook investeringen in infrastructuur nodig. Ze wil desnoods een aparte budgetlijn voor de aanleg van fietstunnels en -bruggen op kruispunten.

Tenslotte wees Crevits ook op de aanhoudende problemen met de aanleg van nieuwe fietspaden. Ongeveer 260 miljoen euro aan investeringen, goed voor meer dan 500 kilometer fietspaden in Vlaanderen, is geblokkeerd. In zeven op tien gevallen gaat het om problemen met de onteigening.

Crevits hoopt dat federaal minister van Financiën Didier Reynders (MR) de bevoegde aankoopcomités wil versterken. Ook toont de minister zich bereid om particuliere landmeters en personeel van de Vlaamse administratie in te zetten om de voorbereiding van de dossiers te laten doen.

  • Print
  • Bewaar
  • Corrigeer
  • Aanraden

Reacties

Op 16 november 2009 omstreeks 13u55, zei Frans Faes, Merchtem:

Vervang de verlichtingspalen door flitspalen. We zouden ook mekaar kunnen flitsen. Politiekrs: stop die nepoplossingen en werk aan een beleid.

Op 16 november 2009 omstreeks 13u45, zei Alain Algoet, Beerzel:

Hoeveel duizenden flitspalen is men nog van plan om bij te plaatsen? Binnenkort veroorzaken we ongevallen door de stress om niet geflitst te worden! WANSMAKELIJK! Goedkoop een probleem 'oplossen'??????

Op 16 november 2009 omstreeks 13u14, zei Romain Spitaels, Antwerpen:

Ik merk dat elk 'lame excuse' goed is om extra flitspalen bij te plaatsen. Goeie infrastructuur, DAAR ontbreekt het hier aan en geen flitspaal die daar iets aan verandert. Fietspaden moeten gescheiden worden van de rest van de weg door een fysieke hindernis. Een rij bomen, of struiken bv. zoals dat in Nederland gebeurt tussen 2 dorpen of steden. Wat doet men hier? Men pakt een stuk van de bestaande weg af, schildert die in een okerkleurig verfje en klaar is kees. Dan maar janken dat er mensen op die fietspaden van hun sokken worden gereden. Tijd voor een echt doordacht fietsbeleid. Als we straks de kilometerheffing door onze strot geramd krijgen, zullen we allemaal wel meer met de fiets moeten rijden.

Nieuwsoverzicht

Binnenland

Economie

Sport



Alle regeringen in één oogopslag

Na de regionale verkiezingen en de vorming van nieuwe regeringen vinden ook op andere niveaus machtwissels plaats.