De Standaard.Biz
Registreer u gratis » Meld u aan » Log uit
Telex: Ruim 650 nieuwe woningen in Groot-Ieper
Bekijk het overzicht van de meest courante verzekeringen voor iedere levensfase in ons dossier verzekeringen.
De reclamezomer van Standaard.biz
De favorieten van Jens Mortier (Mortierbrigade)
Ok, 't is gemakkelijk scoren met hondjes, maar hier is het echt wel relevant want het gaat over vertrouwen. I'm a man!
Een commercial gebouwd rond een productvoordeel: een fruitijsje met verschillende kleurtjes.
De geest van een krant prachtig vertaald. Pure poëzie. Don't buy, don't read. Welk merk durft zoiets zeggen?
Deze is voor HBO, het kanaal van de masters of storytelling. Dat zien te vatten in 1 minuutje, begin er maar eens aan. Ook een van de weinige commercials waarbij mijn ogen enigszins vochtig werden.
Good things come to those who wait. Wat een concept. Zo juist voor het product. En zo mooi neergezet door Jonathan Glazer. Die beeldvoering! Die casting! Die muziek! Die productshots!
De favorieten van Frank Marinus van TBWA
Een simpel spotje voor een simpel product, met schaamteloos emotionele muziek. Maar boenk erop, en o zo schattig.
Een biercommercial mag uiteraard niet ontbreken. The Bud Light Institute was geweldig, 'Whassup!?' was een fenomeen, en de Walking/Walk-in fridge van Heineken is bijzonder leuk. Maar ik heb toch maar voor 'Real Men of Genius' gekozen. Heerlijk entertainment met een foute zanger, gesigneerd met een pilsje, met uitstekende copy onderweg, zowel op de radio als op de televisie.
De groten der aarde -die nooit iets met een Mac te maken gehad hebben- een sterk pleidooi voor Apple laten houden, dat is tamelijk geniaal. Emotioneel en heel slim: Apple, de tool van wie anders denkt.
Een dieselmotor moet gewoon werken, daar voel je niet veel bij. En toch slaagt Honda erin om zo over de voordelen van hun nieuwe motor te vertellen, dat je er als het ware gelukkig van wordt. Heerlijke animatie, sterke song met leuke tekst, alles gecreëerd en uitgevoerd voor het aan de klant getoond werd. En in Cannes een volledige zaal die het liedje uit volle borst meefloot. Straf, quoi.
1989, dat is al 20 jaar geleden, en toen vond ik dit ongelooflijk indrukwekkend. Het voelt inmiddels al aardig gedateerd aan, maar het was de eerste ‘massaspot' die ik ooit zag. Een radicaal andere manier om over een luchtvaartmaatschappij te spreken. Grandeur, en toch sympathiek blijven.
Nieuwsoverzicht
E-column
Meer artikels »
DE KIJK VAN VAN DYCK
Fons Van Dyck is managing director bij het reclamebureau think/BBDO. Elke week brengt hij verslag uit over de trends in maatschappij en marketing.
Marketingblog
Lees verder
E-land
SOCIAL MEDIA SESSIONS
VIDEO
Volvo Gent blijft open
Toeleveranciers leggen Audi plat
'Te weinig Belgen surfen'
Massale controles aangekondigd
Online reclame rukt op
Extrazone en Bilbo moeten dicht
Bedrijven ontslaan veel mensen
Loon bedrijfsleiders gestegen
Japanse economie weer gegroeid
Meer video »
Nog op zoek naar ideeën om Kerstmis dit jaar op een originele manier door te brengen? Van Santa Claus in New York tot kerstmarktjes in de Provence.
De koppen in de Ierse pers logen er niet om: de woede om het overduidelijke handspel waarmee Thierry Henry Frankrijk naar het WK loodste, is groot.
Belpop neemt iconen uit het Belgische pop- en rockverleden onder de loep. Volgende week de laatste aflevering met Daan.
In de ochtend van 1 maart veroorzaakte Brecht, de zoon van Johan, een dodelijk ongeluk. Hij reed in paniek door naar huis. Johan aarzelde geen moment.
Als monniken bier brouwen, doen ze dat met eerbied voor de aarde. Vandaar dat de brouwerij van Chimay haar ecologische voetafdruk heeft verkleind.